Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Polszczyzna (nie)urzędowa Redagowanie zrozumiałych pism w instytucjach publicznych

Książka Polszczyzna (nie)urzędowa Redagowanie zrozumiałych pism w instytucjach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2019


Ilość stron:  277
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-66248-18-2
Cena: 115zł
Opis
Największą słabością pism urzędowych jest brak ich zrozumienia wśród adresatów. Dzięki tej książce możesz to zmienić, a Twoje komunikaty – mimo że oficjalne – będą lżejsze w odbiorze i przede wszystkim jasne.
 
Ile razy do Twojej jednostki zadzwonił interesant z prośbą o wytłumaczenie, o co chodzi w otrzymanym wezwaniu czy decyzji administracyjnej? Powodów mogło być wiele: zawiłe sformułowania, ciężka forma czy obszerne odwołania do podstawy prawnej.
 
W poradniku Autor zawarł najważniejsze reguły dotyczące ortografii, interpunkcji czy stylistyki pism urzędowych. Informacje te ułatwią rozpoznanie i wyeliminowanie błędów najbardziej oczywistych, choć niestety nadal często spotykanych. Czytelnik dowie się, jak odmienić problematyczne skróty czy trudne nazwiska, w którym miejscu postawić przecinek czy jak zastąpić formę bezosobową.
 
W opracowaniu nie brakuje również przykładów z życia wziętych. Autor analizuje szablonowe pisma i wskazuje, jak zastąpić treści niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego. Podpowiada, jak zacząć pismo zamiast: „Działając na podstawie artykułu/paragrafu/ustawy/zarządzenia…” czy „W odpowiedzi na pismo z dnia…” – tak aby informacja była krótka, zwięzła, a jednocześnie zawierała wszystko, co trzeba.
... jest pusty