Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach

Książka Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2022


Ilość stron:  396
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-8276-264-8
Cena: 165zł
Opis

Polski Ład 

Polski Ład w pytaniach i odpowiedziach Najważniejsze zmiany w PIT i składkach na ubezpieczenia społeczne - wydanie II z uwzględnieniem ostatnich nowelizacji to publikacja, która stanowi zbiór najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi, które nurtują pracodawców i pracowników, a także księgowych stojących u progu wdrożenia tzw. Polskiego Ładu. Przedstawione w formie praktycznych zagadnień najistotniejsze zmiany podatkowe i składkowe przybliżą Czytelnikowi nowe zasady ustalania wysokości wynagrodzenia oraz warunki do skorzystania z ulg i zwolnień. Autor Oskar Sobolewski to Ekspert Instytutu Emerytalnego, założyciel i prowadzący kanał @Debata_Emerytalna na Instagramie, prawnik w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy.

Wydanie II zawiera: nowelizację ustawy z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Publikacja stanowi zbiór najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi, które nurtują pracodawców i pracowników, a także księgowych stojących u progu wdrożenia Polskiego Ładu. W jednym miejscu znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości związanych z nowymi regulacjami w obszarze podatków i składek. Omawiane zmiany zostały przedstawione na licznych przykładach, pytaniach i odpowiedziach.

Wysoki poziom złożoności przepisów, niejasności interpretacyjne oraz krótki okres vacatio legis stanowią wyzwanie dla przedsiębiorstw i podatników. Konieczność dostawania systemów kadrowo-płacowych do nowych zasad ustalenia wysokości wynagrodzeń przy braku wiążących wytycznych i jasnych interpretacji prawa podatkowego utrudniają odnalezienie się w gąszczu nowych regulacji. Ta publikacja dostarcza Czytelnikowi precyzyjnych informacji oraz pozwala wyeliminować dotychczasowe błędne przeświadczenia. Autorzy przybliżają Czytelnikowi nowe rozwiązania oraz wyjaśniają ich pochodzenie, a także wskazują racjonalny sposób rozwiązania trudności.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka VAT Komentarz 2024 Wydanie 17 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
VAT Komentarz 2024 Wydanie 17
VAT Komentarz 2024 Wydanie 17 to najbardziej aktualna publikacja poświęcona podatkowi VAT na rynku. Zawiera najnowsze zmiany wprowadzone w 2023 r. ora...
Cena: 405,00zł
Książka Dokumentacja pracownicza od A do Z w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Dokumentacja pracownicza od A do Z
Dokumentacja pracownicza Zatrudnianie pracowników wymaga obowiązkowego prowadzenia poprawnej dokumentacji pracowniczej. Na prawidłowych aktach osobowy...
Cena: 209,00zł
... jest pusty