Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Połączenie spółek kapitałowych. Instrukcja obsługi (z suplementem elektronicznym)

Książka Połączenie spółek kapitałowych. Instrukcja obsługi (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Bielat Katarzyna, Bieńko Agnieszka, Januszczyk Wioletta, Salwa Jakub, Tomczak Michał


Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  162
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
83-74266-10-9
Cena: 240zł
Nakład wyczerpany
Opis


Katarzyna Bielat, Agnieszka Bieńko, Wioletta Januszczyk, Jakub Salwa, Michał Tomczak
cena: 240,00 zł
Wydanie: 2009
162 str. B5, oprawa miękka klejona



Książka, przygotowana przez prawników renomowanej warszawskiej Spółki Adwokackiej Tomczak i Partnerzy, to – zgodnie z tytułem – instrukcja obsługi połączenia spółek kapitałowych.

Autorzy, zachowując chronologię czynności podejmowanych w toku postępowania połączeniowego, krok po kroku prowadzą Czytelnika przez całą procedurę: od momentu wyboru właściwej metody po zgromadzenie właściwej dokumentacji i rejestrację. Praktyczny komentarz, napisany lekkim, przystępnym językiem, uzupełniony jest wzorami odpowiednich dokumentów, uchwał i formularzy. Na zakończenie niektórych rozdziałów Autorzy dokonują krótkiego podsumowania mogących realnie pojawić się problemów, nazywając je „fałszywymi dylematami” i wskazując, że trudności często są tylko pozorne, a cały proces połączenia spółek jest naprawdę stosunkowo łatwy, tym bardziej, że nie jest przez sąd kontrolowany, lecz jedynie rejestrowany.

Książka adresowana jest przede wszystkim do wspólników spółek planujących połączenie, ale i dla prawników, aplikantów, studentów szukających wiedzy popartej doświadczeniem i podanej w zrozumiałej formie.

Fragment Wstępu:

Opracowań na temat połączenia spółek dostępnych jest na rynku wydawniczym sporo. Większość z nich oceniamy krytycznie – nie pod względem merytorycznym, ale przede wszystkim z powodu mimowolnego tworzenia przez te książki wrażenia, iż połączenie spółek jest procesem nadzwyczaj trudnym. Tak trudnym, że niemal niedostępnym, zwłaszcza dla mniejszych i średnich przedsiębiorców.

W tym opracowaniu mówimy, że połączenie spółek od strony prawnej jest przedsięwzięciem względnie prostym i dostępnym dla każdego, kto dopatrzy się w tej operacji sensownego celu gospodarczego.
Nakład wyczerpany
... jest pusty