Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podział nieruchomości

Książka Podział nieruchomości w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Durzyńska Magdalena


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Biblioteka prawnika
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  456
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7620-636-3
Do pobrania:
Cena: 107zł
Nakład wyczerpany
Opis
Podział nieruchomości traktuje o sposobach i trybach podziału nieruchomości gruntowej.  W publikacji szczegółowo omówiono procedurę podziału nieruchomości prowadzonego przez organy administracji na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Podjęto zagadnienia dostępu nieruchomości do drogi publicznej, zgodności projektu podziału z planem miejscowym, odszkodowań za działki wydzielane pod drogi oraz kwestie dotyczące opłat adiacenckich. Równolegle obok administracyjnej procedury podziałowej opisano sądowy podział nieruchomości w naturze, a także inne sposoby zniesienia współwłasności, działu spadku czy podziału majątku wspólnego. Problematykę dotyczącą podziału nieruchomości dokonywanego w trybie administracyjnym i przed sądem powszechnym uzupełniono o zasady, sposoby i terminy wzajemnych rozliczeń między współwłaścicielami, zarówno w zakresie nakładów poczynionych na nieruchomość, jak i pożytków z niej osiąganych. Omówiono też uprawnienia i obowiązki współwłaścicieli, a także pojedyncze kwestie związane z zarządem nieruchomością wspólną.

Pozycja adresowana jest do sędziów, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, geodetów, pracowników organów administracji i innych osób zawodowo bądź prywatnie związanych z tematyką nieruchomości.

Magdalena Durzyńska jest sędzią cywilistą. Pracę doktorską obroniła w Instytucie Nauk Administracyjnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obecnie na studiach podyplomowych prowadzi zajęcia z zakresu gospodarki nieruchomościami.  Niniejsza publikacja jest pogłębioną i rozszerzoną o zagadnienia cywilistyczne kontynuacją drugiej części monografii pt. „Rozgraniczenie i podział nieruchomości”.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013
Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz 2013 wydawnictwa Lexis Nexis pod redakcją Grażyny Szpor napisany przez teoretyków i praktyków: tych orzek...
Cena: 143,00zł
Książka Zarządzanie pasem drogowym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Zarządzanie pasem drogowym
Jak ukarać podmiot, który bez zezwolenia umieścił przy drodze reklamę lub ogródek piwny? Jakie obowiązki ma zarządca w sytuacji awarii obiektów w pasi...
Cena: 119,00zł
... jest pusty