Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podstawy prawa intertemporalnego. Zmiany przepisów a problemy stosowania prawa

Książka Podstawy prawa intertemporalnego. Zmiany przepisów a problemy stosowania prawa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pietrzykowski Tomasz


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  156
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-859-6
Cena: 49zł
Nakład wyczerpany
Opis
Tempo zmian przepisów współczesnego prawa czyni problemy intertemporalne nieodłączną częścią praktyki stosowania prawa. Ich powszechność oraz rzeczywiste znaczenie w praktyce prawniczej nie znajdują jednak dostatecznego odzwierciedlenia ani w piśmiennictwie, ani w edukacji prawniczej. Choć nie brak szczegółowych prac naukowych poświęconych wybranym zagadnieniom intertemporalnym pojawiającym się na gruncie konkretnych aktów normatywnych lub dziedzin prawa, nie było dotychczas pracy, która stanowiłaby przystępne, użyteczne dla każdego prawnika przybliżenie ogólnych podstaw problematyki rozstrzygania wątpliwości pojawiających się na styku zmieniających się stanów prawnych.

Podstawy prawa intertemporalnego wypełniają tę lukę, dostarczając zwięzłego, całościowego omówienia głównych pojęć, zasad i sposobów rozwiązywania intertemporalnych pro-blemów prawnych. Z tego względu stanowi doskonałą pomoc i wsparcie zarówno dla praktyków zajmujących się stosowaniem prawa, jak i dla przygotowujących się do tej roli aplikan-tów oraz studentów prawa.

Tomasz Pietrzykowski – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego; autor kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w Polsce i za granicą, w tym monografii Wsteczne działanie prawa i jego zakaz, Wyzwania moralne oraz Etyka w administracji publicznej (wspólnie z I. Bogucką); radca prawny; członek Komisji do Spraw Etyki Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Wiceprzewodniczący Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach. W latach 2005–2007 wojewoda śląski.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Intuicja prawnicza. W stronę zewnętrznej integracji teorii prawa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Intuicja prawnicza. W stronę zewnętrznej integracji teorii prawa
Intensywnie rozwijające się w ostatnich dekadach badania nad procesami poznawczymi i decyzyjnymi rzucają istotne światło również na praktykę rozum...
Cena: 69,00zł
Książka Etyka w administracji publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Etyka w administracji publicznej
Etyka w administracji publicznej to podręcznik wprowadzający i zapewniający przygotowanie do praktyki samodzielnego postrzegania i rozwiązywania zawod...
Cena: 39,00zł
... jest pusty