Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podatki wspólnoty mieszkaniowej. Interpretacje izb skarbowych

Książka Podatki wspólnoty mieszkaniowej. Interpretacje izb skarbowych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pławski Krzysztof


Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Centrum


Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  128
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-917058-8-9
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Opis
Wspólnoty mieszkaniowe są podatnikami zarówno podatku dochodowego od osób prawnych oraz fizycznych jak i podatku od towarów i usług. W jakich przypadkach odprowadzać podatki, za jakie zdarzenia gospodarcze? Nie ma pełnej jasność w tych sprawach. Wspólnoty zwracają się o interpretacje do izb skarbowych, które udzielają odpowiedzi w imieniu ministra finansów. Bywa, że odpowiedzi z różnych izb skarbowych są sprzeczne ze sobą.

Oddana do Państwa rąk publikacja jest wyborem udzielanych przez izby skarbowe odpowiedzi w sprawach najbardziej przydatnych w codziennej działalności wspólnot mieszkaniowych.

W końcowym rozdziale książki opublikowaliśmy omówienia dwóch orzeczeń sądów z 2010 r., które diametralnie zmieniają podejście do niektórych podatków wspólnoty. Chodzi głównie o opodatkowanie odsetek od lokat wspólnoty (CIT) oraz o refakturowanie opłat za media dostarczane do lokali (VAT).

Czy trzeba płacić podatek od lokaty i odsetek, jakie są podatki od sprzedaży strychu, od czynszu z dzierżawy stacji TRAFO, od nieodpłatnego otrzymania kotłowni?

Jakie są rozliczenia z fiskusem dostawy mediów do lokali użytkowych, a jakie od mieszkań najemców komunalnych?

Czy dochód z najmu mieszkańcom piwnic i korytarzy jest opodatkowany? Jakie podatki odprowadza wspólnota powstała ze spółdzielni?

Komu wspólnota wystawia faktury VAT za media? Czy jest VAT przy sprzedaży strychu i od funduszu remontowego? Kiedy wspólnota płaci podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na te i na wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi w tej książce.

Nakład wyczerpany
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Wspólnota mieszkaniowa w praktyce Powstanie funkcjonowanie dokumentacja (z suplementem elektronicznym) Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Wspólnota mieszkaniowa w praktyce Powstanie funkcjonowanie dokumentacja (z suplementem elektronicznym) Wydanie 2
Wspólnota mieszkaniowa, obok spółdzielni mieszkaniowych, jest w naszym kraju dominującą formą zarządzania budynkami z lokalami mieszkalnymi.Krótka i &...
Cena: 135,00zł
Książka Rachunkowość wspólnoty mieszkaniowej Wzorcowy plan kont z komentarzem Zasady (polityka) rachunkowości Sprawozdanie finansowe (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Rachunkowość wspólnoty mieszkaniowej Wzorcowy plan kont z komentarzem Zasady (polityka) rachunkowości Sprawozdanie finansowe (z suplementem elektronicznym)
Rachunkowość wspólnot mieszkaniowych Książka Rachunkowość wspólnoty mieszkaniowej Wzorcowy plan kont z komentarzem Zasady (polityka) rachunkowości Spr...
Cena: 165,00zł
... jest pusty