Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podatki i opłaty lokalne

Książka Podatki i opłaty lokalne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Michta Dariusz, Pankrac Lidia


Wydawnictwo:  

DIFIN


Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  169
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7930-671-8
Cena: 49zł
Nakład wyczerpany
Opis

Autorzy podjęli się zadania skomentowania ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Komentarz adresowany jest głównie do pracowników urzędów gmin i miast, których obowiązkiem jest dbałość o właściwe stosowanie aktów prawnych regulujących podatki i opłaty lokalne. Celem opracowania jest również przybliżenie treści ustawy osobom niezwiązanym bezpośrednio z prawem podatkowym. Publikacja ma charakter praktyczny, uwzględnia najnowsze orzecznictwo oraz interpretacje podatkowe.

Od momentu wejścia w życie ustawy do chwili opracowania komentarza ustawę zmieniono ponad dziesięć razy, co – mając na uwadze, że zmiany dotyczą aktu normatywnego określającego daniny publiczne – nie jest ilością znaczącą. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych cechuje względna stabilność. Planowana jest jednak poważna nowelizacja ustawy, która – w założeniu – ma przede wszystkim usprawnić pobieranie podatków i opłat lokalnych. Zamierza się również wprowadzić nową opłatę – od reklam. Komentarz prezentuje analizę aktualnego stanu prawnego, opisuje także planowane zmiany. Ważne miejsce zajmują w nim poglądy judykatury, w szczególności orzeczenia wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Nakład wyczerpany
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Podatek od czynności cywilnoprawnych Komentarz praktyczny 2015 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek od czynności cywilnoprawnych Komentarz praktyczny 2015
W publikacji omówiono wszystkie przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Autorzy przedstawili i wyjaśnili praktyczne problemy związane ...
Cena: 51,00zł
... jest pusty