Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym). Wydanie 2

Książka Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym). Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Janczukowicz Krzysztof


Wydawnictwo:  

ODDK


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  376
Oprawa:  miękka klejona
ISBN:  
978-83-7804-222-8
Do pobrania:
Cena: 155zł
Nakład wyczerpany
Opis
Autorem książki Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym). Wydanie 2 jest dr Krzysztof Janczukowicz, doktor prawa, nauczyciel akademicki i radca prawny. Od wielu lat specjalizuje się w prawie podatkowym, prowadząc liczne zajęcia i szkolenia w tym zakresie. Autor wielu publikacji internetowych.

Wydawnictwo ODDK poleca drugie już wydanie cieszącej się dużą popularnością książki o podatkach dochodowych dla praktyków.

Co wyróżnia tytuł Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym). Wydanie 2?
Fakt, iż jest nakierowany na potrzeby praktyczne i uwzględnia wyłącznie czynne zastosowanie opisywanej w nim wiedzy. Potwierdzają to liczne przykłady, wykresy, diagramy, rysunki.

Dzięki tej lekturze – stykając się z nowym problemem, np. z rozliczeniem podatku w związku z umorzeniem udziałów albo z wynagrodzeniem wypłacanym cudzoziemcowi – możemy zarówno szybko, ale i bardzo dokładnie zapoznać się z interesującą nas kwestią i jej rozwiązaniem.

Autor w książce Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym) omawia każdy fragment dotyczący podatków dochodowych z podziałem na część ogólną oraz poszczególne źródła przychodów:

I. Część ogólna
    Miejsce podatków dochodowych w systemie podatkowym
    Podstawy prawne
    Podatnicy
    Przedmiot opodatkowania
    Podstawa opodatkowania
    Stawki podatku
    Ulgi podatkowe
    Pobór podatku
    Rozliczenia zagraniczne

II. Opodatkowanie poszczególnych źródeł przychodów
    Stosunek pracy
    Działalność gospodarcza
    Działalność wykonywana osobiście
    Kapitały pieniężne
    Prawa majątkowe
    Najem i dzierżawa
    Odpłatne zbycie majątku
    Działy specjalne produkcji rolnej
    Emerytura i renta
    Inne źródła

Nie ma mowy o umiejętności, gdy brak wiedzy. Wiedza jest więc warunkiem koniecznym sprawnego operowania w praktyce. Kto zdaje sobie z tego sprawę, powinien być z lektury tej książki zadowolony.

Stan prawny: 1 stycznia 2015 r.

Suplement elektroniczny zawiera zestaw ujednoliconych na rok 2015 ustaw:
-podatku dochodowym od osób fizycznych
-podatku dochodowym od osób prawnych
-zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
-podatku tonażowym.

(…) Autor prowadzi swoje wyjaśnienia w rzadko spotykany, niezwykle uporządkowany i systematyczny sposób – każde zdanie Jego rozważań wynika logicznie z poprzedniego, wyjaśnienia są przejrzyste i zrozumiałe, a zdań zbędnych próżno by szukać. Liczne są obrazowe przykłady oraz tabele, wykresy i podsumowania, ułatwiające przyswojenie przekazywanych treści. W przypadkach zaistniałych w praktyce wątpliwości interpretacyjnych Autor przedstawia ich tło oraz panujące w praktyce rozwiązanie (lub informuje o jego braku) w oparciu o orzecznictwo, którego dobór jest nader udany. Orzeczenia są liczne, ale nie przytłaczająco liczne – za to reprezentatywne, wybrane starannie. (…) Tytuł cechuje się rzadko spotykanym wysokim poziomem merytorycznym, nie tracąc przy tym nic na przejrzystości i jasności przekazywanych treści. Można wręcz stwierdzić, że stanowi on świadectwo wyjątkowego talentu dydaktycznego Autora. Wartość poznawcza recenzowanej pozycji jest ogromna, a sposób zaprezentowania wiedzy, mimo trudnego tematu, niezwykle przystępny. Z recenzji dra Łukasza Karczyńskiego

Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca opracowanie Podatki dochodowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym). Wydanie 2 autorstwa dr. Krzysztofa Janczukowicza.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Umowy między firmą a osobą fizyczną. Opodatkowanie i oskładkowanie 2013. Jak wybrać najkorzystniejszy wariant. Wzorcowa dokumentacja (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Umowy między firmą a osobą fizyczną. Opodatkowanie i oskładkowanie 2013. Jak wybrać najkorzystniejszy wariant. Wzorcowa dokumentacja (z suplementem elektronicznym)
Jak obniżyć koszty pracy? To pytanie zadaje sobie chyba każdy pracodawca.Aby wykonać daną usługę – można zatrudnić pracowników, można podjąć wsp...
Cena: 99,00zł
Książka Podatki majątkowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatki majątkowe w praktyce 2015 (z suplementem elektronicznym)
PODATKI MAJĄTKOWE DLA PRAKTYKÓW inaczej…Systematycznie i praktycznie podana wiedza o konstrukcji i zasadach rozliczania sześciu podatków majątko...
Cena: 141,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych Komentarz 2022 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych Komentarz 2022
Ryczałt 2022 Komentarz zawiera analizę przepisów regulujących opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, zawartych w ustawie z 20.11.199...
Cena: 149,00zł
... jest pusty