Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Podatki a etyka

Książka Podatki a etyka w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gomułowicz Andrzej


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  BIBLIOTEKA PRZEGLĄDU PODATKOWEGO
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  216
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-264-4388-6
Cena: 85zł
Opis
Monografia Podatki a etyka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, w którym ujęto zagadnienia etyki prawodawcy, podatnika i organu podatkowego. Autor omawia przedmiotowa problematykę uwzględniając zarówno jej aspekty teoretyczne, jak i orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego i orzecznictwo sądów administracyjnych.

W pracy Podatki a etyka przybliżono m.in. zasadę sprawiedliwości w opodatkowaniu, reguły legislacji podatkowej, a także tematykę prawnej ochrony podatnika w postępowaniu podatkowym.

Adresaci:
Książka Podatki a etyka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, tak teoretyków, jak i praktyków prawa podatkowego, a zwłaszcza do doradców podatkowych, sędziów oraz pracowników organów podatkowych.

"Publikacja Podatki a etyka poświęcona jest najistotniejszemu, wręcz fundamentalnemu, problemowi związanemu zarówno z tworzeniem, jak i stosowaniem prawa podatkowego. Wprowadzanie i stosowanie podatków wywołuje nie tylko skutki gospodarcze i społeczne, którymi najczęściej zajmują się rządzący oraz rządzeni, ale również wpływa na kształtowanie różnych postaw i relacji pomiędzy wyżej wymienionymi".

Prof. dr hab. Zbigniew Ofiarski

Andrzej Gomułowicz - profesor doktor habilitowany nauk prawnych, profesor zwyczajny w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; wykładowca na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą; członek Biura Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego; członek Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych; autor i współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Inne pozycje tego autora
Książka Podatki i prawo podatkowe Wydanie 8 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatki i prawo podatkowe Wydanie 8
Podatki i prawo podatkowe Andrzej GomułowiczPublikacja Podatki i prawo podatkowe autorstwa Andrzeja Gomułowicza oraz Dominika Mączyńskiego zawiera cał...
Cena: 79,00zł
Książka Prawna formuła kosztu podatkowego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawna formuła kosztu podatkowego
Stan prawny: 15 listopada 2015 r.W monografii omówiono prawną formułę kosztu podatkowego zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Autor ana...
Cena: 84,00zł
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Jak przygotować firmę do badania sprawozdania finansowego i ksiąg rachunkowych. Poradnik dla księgowego (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Jak przygotować firmę do badania sprawozdania finansowego i ksiąg rachunkowych. Poradnik dla księgowego (z suplementem elektronicznym)
Cenna pomoc dla każdego księgowego – zbiór praktycznych wskazówek i rozwiązań, w jaki sposób przygotować firmę do badania sprawozdania finansowe...
Cena: 133,00zł
... jest pusty