Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Planowanie zamówień publicznych i sporządzanie obowiązkowego rocznego

Książka Planowanie zamówień publicznych i sporządzanie obowiązkowego rocznego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szulakowska Agnieszka


Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  232
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-64512-32-2
Cena: 109zł
Opis
Do czego jest potrzebny plan zamówień publicznych i czy zamawiający musi go przygotować? Jakie informacje powinny się znaleźć w sprawozdaniu o udzielonych zamówieniach? W jaki sposób uwzględnić w rocznym sprawozdaniu zamówienia do 30 tys. euro?

Dzięki książce zamawiający dowiedzą się, jak planować zamówienia publiczne, aby zrealizować je w sposób najbardziej efektywny i uniknąć zarzutu podziału zamówienia na części w celu ominięcia stosowania przepisów pzp. Autorka na praktycznych przykładach pokazuje, jak prawidłowo sporządzić opis przedmiotu zamówienia i oszacować jego wartość. Wyjaśnia przy tym problematyczne kwestie związane m.in. z ustalaniem wartości zamówień uzupełniających i zamówień na dostawy lub usługi.

Opracowanie zawiera także przydatne wskazówki na temat sporządzania i przekazywania Prezesowi UZP rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach. Czytelnik pozna zasady dokumentowania na potrzeby sprawozdawczości m.in. zamówień sektorowych czy zamówień wyłączonych z obowiązku stosowania przepisów ustawy. Autorka tłumaczy, jak przekazywać sprawozdanie w sytuacjach, gdy zamawiający mają złożoną strukturę organizacyjną, powierzyli udzielenie zamówienia pełnomocnikowi lub udzielali zamówień w ramach grupy kapitałowej.

Książka została wzbogacona o wzory planów, wniosków i innych dokumentów, które ułatwią codzienną pracę osób odpowiedzialnych za planowanie i sprawozdawczość w zakresie zamówień publicznych.
... jest pusty