Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ordynacja podatkowa 426 wyjaśnień i interpretacji Wydanie 2

Książka Ordynacja podatkowa 426 wyjaśnień i interpretacji Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kwietko-Bębnowski Marek


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  Duże poradniki LEX
Rok wydania:  

2016


Ilość stron:  932
Oprawa:  twarda
Format:  B5
ISBN:  
978-83-8092-767-4
Cena: 199zł
Opis
Książka ordynacja podatkowa 426 wyjaśnień i interpretacji Wydanie 2 autorstwa Marek Kwietko-Bębnowski Stan prawny: 15 września 2016 r.

Publikacja stanowi praktyczny komentarz do przepisów ordynacji podatkowej oparty przede wszystkim na orzecznictwie NSA. Jest opracowaniem, które będzie przydatne w toku procedur podatkowych oraz postępowań sądowo-administracyjnych i jednocześnie najobszerniejszym na rynku zbiorem aktualnego orzecznictwa sądowego (ponad 1500 przywołanych orzeczeń) w sprawach związanych ze stosowaniem przepisów ordynacji podatkowej, co może w sposób decydujący pomóc we wzmocnieniu argumentacji sporządzanych pism procesowych, w tym skarg do sądu. Książka, wskazując kierunki wykładni stosowane przez sądy, wypełnia lukę pomiędzy komentarzami do ustawy a codzienną, podatkową rzeczywistością.

W opracowaniu znajdziemy wyjaśnienia dotyczące m.in.:
    interpretacji indywidualnych,
    nadpłat i ich oprocentowania,
    przedawnienia zobowiązań podatkowych,
    odpowiedzialności osób trzecich, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności członków zarządu osób prawnych,
    pułapek proceduralnych związanych ze stosowaniem przepisów procesowych.

W drugim wydaniu książki omówiono nowe regulacje ustawowe, w tym m.in.: klauzulę in dubio pro tributario, klauzulę o przeciwdziałaniu unikania opodatkowania, nowe przepisy w odniesieniu do właściwości organów podatkowych, interpretacji indywidualnych, pełnomocnictw oraz doręczeń drogą elektroniczną. Ukazano również wpływ nowelizacji przepisów prawa cywilnego w zakresie nowej definicji dokumentu na podatkowe postępowanie dowodowe.

Publikacja skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób zawodowo zajmujących się prawem podatkowym (księgowych, doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych).
... jest pusty