Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie

Książka Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Chojniak Łukasz


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  338
ISBN:  
978-83-255-5299-2
Do pobrania:
Cena: 85zł
Nakład wyczerpany
Opis
Książka Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie będzie dotyczyć problemu niesłusznych skazań oraz innych form pozbawienia wolności stosowanych w procesie karnym na skutek pomyłki sądowej. Autor stara się odpowiedzieć na pytania, na czym polega pomyłka sądowa, jakie są praktyczne konsekwencje błędu wymiary sprawiedliwości dla oskarżonego oraz czy polskie prawo pozwala skutecznie niwelować skutki pomyłek sądowych poprzez ich rekompensowanie? Obecne regulacje prowadzą do wniosku, że polska procedura karna nie daje należytych gwarancji procesowych w tym zakresie. Autor opiera swoje wnioski na własnych badaniach naukowych, a także odwołuje się do orzecznictwa międzynarodowego, w tym trybunału w strasburgu oraz innych, obcych systemów prawnych. wreszcie, w książce problem odszkodowań z tytułu pomyłek sądowych zostanie odniesiony do kwestii ekonomicznych, w tym ekonomicznej analizy prawa. Autor postuluje również wprowadzenie nieznanej polskiej procedurze karnej instytucji odszkodowania za niesłuszne oskarżenie.

Atrakcyjność tematu książki wynika z faktu, iż będzie to pierwsza od kilkunastu lat wyczerpująca publikacja dotycząca odszkodowań za niezgodne z prawem pozbawienie wolności. Problem ten zostanie omówiony z perspektywy procedury karnej oraz pomocniczo, od strony zagadnień cywilistycznych. Dla praktyków atrakcyjność książki przejawiać się będzie w tym, iż zostanie ona napisana przez wykonującego zawód adwokata, a więc odniesie się do ważnych i trudnych kwestii proceduralnych, z którymi sędziowie, adwokaci czy też prokuratorzy spotykają się na co dzień. 

Książka Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie pozwoli zatem zainteresowanym studentom oraz aplikantom poszerzyć swoją wiedzę wykraczając poza podstawowy kurs procedury karnej. Będzie również pomocna w ramach wykładu specjalizacyjnego dotyczącego niesłusznego skazania, tymczasowego aresztowania i zatrzymania.

Praktykom, książka Odszkodowanie za niesłuszne skazanie, tymczasowe aresztowanie lub zatrzymanie pomoże lepiej konstruować i udowadniać podstawy odszkodowawcze (adwokaci) oraz oceniać złożone wnioski odszkodowawcze rzetelnie, w sposób zgodny z utrwalającą się linią orzeczniczą (sędziowie).

Atrakcyjność tematu jest również potwierdzona dużym zainteresowaniem środków masowego przekazu wszelkimi przypadkami niesłusznych skazań oraz szeroko rozumianych pomyłek sądowych. Promocja książki będzie mogła być przeprowadzona na organizowanej m.in.. przez autora konferencji naukowej w maju 2012 r. dotyczącej pomyłek sądowych.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Postępowanie karne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowanie karne
Podręcznik „Postępowanie karne” w sposób kompleksowy, zwięzły i przystępny omawia wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiego ...
Cena: 84,00zł
... jest pusty