Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Odstąpienie od wymierzenia kary w polskim prawie karnym

Książka Odstąpienie od wymierzenia kary w polskim prawie karnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gensikowski Piotr


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  MONOGRAFIE
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  372
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-1374-2
Cena: 99zł
Opis
Prezentowana publikacja zawiera kompleksową analizę instytucji odstąpienia od wymierzenia kary w systemie polskiego prawa karnego. W literaturze brakowało dotąd tego typu opracowania monograficznego. Tymczasem znaczenie odstąpienia od wymierzenia kary w polskim systemie prawnym wyraźnie wzrasta. W kolejnych kodyfikacjach karnych sukcesywnie poszerzano podstawy instytucji odstąpienia od ukarania, a rozwiązania przyjęte przez ustawodawcę w aktualnie obowiązującym stanie prawnym stanowią doskonałe potwierdzenie tej tendencji.

Autor przedstawia unormowanie odstąpienia od wymierzenia kary w prawie karnym powszechnym oraz w prawie karnym skarbowym, a w przypadku niektórych zagadnień - również w powszechnym prawie wykroczeń.

Celem publikacji jest ukazanie istoty tej instytucji, a także określenie przesłanek branych pod uwagę przez sąd przy podejmowaniu decyzji o jej zastosowaniu. Rozważania te stały się punktem wyjścia do określenia polityczno-kryminalnych funkcji instytucji odstąpienia od ukarania. Z tych względów monografia adresowana jest nie tylko do przedstawicieli doktryny zajmujących się prawem karnym, lecz także do przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości, dla których może być przydatna w codziennej pracy.
Inne pozycje tego autora
Książka Postępowanie w sprawach o wykroczenia Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Postępowanie w sprawach o wykroczenia Komentarz 2017
Komentarz 2017 do postępowania w sprawach o wykroczenia Komentarz Piotr GensikowskiNiniejszy komentarz stanowi gruntowne studium ustawy z dnia 24.08.2...
Cena: 144,00zł
... jest pusty