Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Komentarz 2012. Wydanie 2

Książka Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Komentarz 2012. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Lipiec-Warzecha Ludmiła


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  PRAKTYCZNE KOMENTARZE
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  1048
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-0759-8
Cena: 129zł
Opis
Stan prawny: 1.04.2012 r.

Poszerzone i uaktualnione drugie wydanie komentarza zawiera omówienie przepisów ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. W książce przedstawiono m.in.:

  • analizę zachowań kwalifikowanych jako naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  • zasady odpowiedzialności,
  • reguły karania,
  • tryb postępowania przed organami powołanymi do egzekwowania odpowiedzialności.
Publikacja uwzględnia zmiany dokonane ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz niektórych innych ustaw, w szczególności w zakresie zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi, kontroli zarządczej, wstępnej kontroli głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych, gospodarowania środkami przeznaczonymi na realizacje programów finansowanych z udziałem środków europejskich. W komentarzu omówiono również wszystkie regulacje wynikające z aktów wykonawczych wydanych do omawianej ustawy. Przedstawiono ponadto zagadnienia wywołujące wątpliwości w praktyce oraz bogate orzecznictwo sadów administracyjnych i komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych z lat 2000-2012.

Adresaci:
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla dysponentów środków publicznych, w tym kierowników, głównych księgowych i pracowników działów finansowo-księgowych jednostek sektora finansów publicznych. Będzie przydatna także podmiotom spoza tego sektora otrzymującym dotacje lub płatności ze środków europejskich. Praca będzie stanowić również cenna pomoc dla członków komisji orzekających, rzeczników dyscypliny oraz organów zobligowanych do składania zawiadomień o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o obligacjach. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o obligacjach. Komentarz
Stan prawny na 1.03.2010 r. Prezentowana publikacja jest jedną z nielicznych na rynku wydawniczym pozycji na temat emisji i obrotu obligacjami, kt...
Cena: 99,00zł
... jest pusty