Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Odpowiedzialność odszkodowawcza za wydanie niezgodnej z prawem decyzji podatkowej

Książka Odpowiedzialność odszkodowawcza za wydanie niezgodnej z prawem decyzji podatkowej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dyszy Wiesława


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  BIBLIOTEKA PRZEGLĄDU PODATKOWEGO
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  316
Oprawa:  twarda
Format:  B6
ISBN:  
978-83-264-4542-2
Cena: 84zł
Opis
Publikacja Odpowiedzialność odszkodowawcza za wydanie niezgodnej z prawem decyzji podatkowej stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawa podatkowego monograficzne opracowanie problematyki odpowiedzialności odszkodowawczej władzy publicznej związanej z wydaniem niezgodnej z prawem decyzji podatkowej.

W pracy dokonano analizy sytuacji prawnej podatnika, omówiono przesłanki oraz procedurę uzyskania odszkodowania związanego z wydaniem niezgodnej z prawem decyzji podatkowej. Opracowanie ukazuje wieloaspektowość tej procedury, ponadto wskazane zostały problemy, z jakimi podatnik musi się zmierzyć, dochodząc odszkodowania. Wnioski udokumentowano poglądami doktryny oraz judykatury.

Adresaci:
Publikacja Odpowiedzialność odszkodowawcza za wydanie niezgodnej z prawem decyzji podatkowej adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i ich pełnomocników, doradców podatkowych i radców prawnych, zainteresuje również pracowników organów podatkowych, sędziów oraz przedstawicieli nauki.

"Recenzowana praca pod względem merytorycznym zasługuje na wysoką ocenę, a z zawartymi w niej cennymi uwagami i wnioskami Autorki należy się w pełni zgodzić. W wielu przypadkach wskazują one na nowatorstwo oraz samodzielność myślenia, doskonałe przygotowanie, znajomość omawianej problematyki i wysokie kompetencje merytoryczne".

Dr hab. J. Glumińska-Pawlic, prof. UŚ

Anna Drywa - doktor nauk prawnych, prawnik praktyk - doświadczenie zdobyła w administracji publicznej, obecnie pracuje w kancelarii radcy prawnego; autorka publikacji z zakresu prawa podatkowego.
Inne pozycje tego autora
Książka Opodatkowanie wynajmu 2015 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Opodatkowanie wynajmu 2015
Książka pomoże wynajmującym uniknąć błędów w rozliczeniu się z urzędem skarbowym oraz zminimalizować obciążenia podatkowe przy uzyskiwaniu dochodów z ...
Cena: 51,00zł
Książka Opodatkowanie transportu i spedycji 2015 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Opodatkowanie transportu i spedycji 2015
Publikacja Opodatkowanie transportu i spedycji 2015 adresowana jest do podmiotów prowadzących działalaność gospodarczą w zakresie usług transportowych...
Cena: 55,00zł
... jest pusty