Autorzy: Wydawnictwo: Wolters Kluwer S.A.
Wydanie: 1
Seria: 978-83-264-4424-1
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 648
Oprawa: twarda
Format: B6
ISBN: 978-83-264-4424-1
Cena: 109zł
Nakład wyczerpany
Stan prawny: 1.08.2013 r.
W opracowaniu Odpowiedzialność administracji i w administracji omówiono fundamentalne, doniosłe prawnie oraz praktycznie zagadnienia odpowiedzialności podmiotów zajmujących się szeroko rozumianym administrowaniem publicznym. Autorzy uwzględnili rożne oblicza tej odpowiedzialności, głownie w obszarze prawa administracyjnego i cywilnego: jej charakter, postać, uwarunkowania, przesłanki i konsekwencje. Mając na względzie wagę prezentowanej tematyki, w pracy nie poprzestano na wyszukaniu i uwidocznieniu licznych pojawiających się na jej tle problemów, ale zaproponowano drogi i sposoby ich rozwiązania.
Książka Odpowiedzialność administracji i w administracji jest zwieńczeniem konferencji naukowej, zorganizowanej w dniu 21 listopada 2012 r. przez Katedrę Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, dotyczącej odpowiedzialności administracji i w administracji.
Adresaci:
Monografia Odpowiedzialność administracji i w administracji jest adresowana do przedstawicieli nauk prawnych, zwłaszcza nauki prawa administracyjnego, studentów oraz doktorantów prawa i administracji, prawników praktyków, a także do osób wykonujących zadania z zakresu administracji publicznej.
Małgorzata Stahl - profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji UŁ; sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego; autorka licznych publikacji naukowych z zakresu prawa administracyjnego, zwłaszcza z prawa ustrojowego.
Zofia Duniewska - profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Zakładu Prawa Administracyjnego Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji UŁ; autorka wielu publikacji naukowych z zakresu prawa administracyjnego; specjalistka w zakresie szeroko pojmowanej problematyki prawa administracyjnego, zwłaszcza unormowań materialnoprawnych oraz statusu administracyjnoprawnego jednostek.