Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Obszary Natura 2000 w prawie polskim

Książka Obszary Natura 2000 w prawie polskim w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Habuda Adam


Wydawnictwo:  

DIFIN


Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  270
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7641-849-0
Cena: 55zł
Nakład wyczerpany
Opis
Oddawana do rąk Czytelników książka stanowi monograficzne opracowanie nowej w polskim prawie ochrony przyrody instytucji: obszaru Natura 2000. Jest to forma ochrony przyrody będąca wynikiem wpływu prawa Unii Europejskiej na prawo polskie. Istotnie różni się względem wcześniejszych, tradycyjnych form ochronnych, wprowadzając do systemu prawa ochrony środowiska, w tym prawa ochrony przyrody zupełnie nową jakość. Niestety, obok niewątpliwych zalet tej nowatorskiej i nowoczesnej instytucji prawnej ochrony przyrody, trzeba zwrócić uwagę na wątpliwości rodzące się na tle przyjętych przez ustawodawcę regulacji prawnych. Pojawiają się pytania o zgodność i spójność rozumianego jako instytucja prawna obszaru Natura 2000 z zastanym porządkiem normatywnym i chronionymi przezeń wartościami. Autor ukazuje charakter prawny obszaru Natura 2000 w następującej kolejności:

-obszar Natura 2000 a inne formy ochrony przyrody,
-wyznaczanie obszaru Natura 2000,
-zarządzanie obszarami Natura 2000,
-ocena oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000,
-odpowiedzialność za naruszenie reżimu prawnego obszaru Natura 2000.

Książka skierowana jest do wszystkich, którzy z różnych względów zainteresowali się ochroną środowiska, nie tylko w ujęciu prawniczym, ale także do tych, którymi „zainteresowała się ochrona przyrody”, wyznaczając na ich własności obszar ochrony siedlisk lub ptaków.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Polskie prawo leśne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Polskie prawo leśne
Publikacja Polskie prawo leśne poświęcona jest podstawowym konstrukcjom polskiego prawa leśnego. Punkt centralny tej dziedziny regulacji prawnej stano...
Cena: 97,00zł
... jest pusty