Autorzy: Wydawnictwo: Wolters Kluwer S.A.
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 1148
Oprawa: twarda
Format: B5
ISBN: 978-83-264-4255-1
Książka Nowoczesne systemy łączności i transmisji danych na rzecz bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia stanowi kompendium wiedzy z zakresu budowy bezpiecznych systemów przechowywania, przetwarzania i transmisji danych, jak również ich wykorzystania w świetle obowiązujących przepisów prawa i orzecznictwa sądów powszechnych, w tym Sądu Najwyższego.
W publikacji Nowoczesne systemy łączności i transmisji danych na rzecz bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia zaprezentowano szczegółowe rozważania dotyczące m.in. następujących zagadnień:
-systemów bezpieczeństwa publicznego,
-bezpieczeństwa przechowywania i przesyłu danych,
-ochrony infrastruktur krytycznych,
-systemów teleinformatycznych wykorzystywanych w administracji publicznej, kryminalistyce i sądownictwie.
Autorzy przedstawiają tematykę bezpieczeństwa zarówno w aspekcie technicznym, jak i prawnym, ekonomicznym oraz etyczno-społecznym. Głównym zamierzeniem było zaprezentowanie możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, ale także zagrożeń dotyczących naruszeń prywatności, które trzeba wziąć pod uwagę przy wdrażaniu tych rozwiązań.
Adresaci:
Książka Nowoczesne systemy łączności i transmisji danych na rzecz bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia jest przeznaczona dla przedstawicieli organów bezpieczeństwa publicznego, organów prawa, infrastruktury teleinformatycznej oraz pracowników naukowych dziedzin zajmujących się m.in. systemami bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwem przesyłu i przechowywania danych, systemami teleinformatycznymi.
"Nowoczesne systemy łączności i transmisji danych na rzecz bezpieczeństwa to obszerne opracowanie i kompendium wiedzy o unikatowym zakresie tematycznym. Łączy w sobie najistotniejsze kwestie techniczne z analizą zagadnień prawnych, ekonomicznych i społecznych, dotyczących opracowywania oraz wdrażania zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych w służbie ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Autorzy prezentują punkt widzenia różnych środowisk i instytucji, dając tym samym możliwość spojrzenia na pewne problemy, a szczególnie te kontrowersyjne, z różnych perspektyw".
Prof. dr hab. inż. Andrzej Dąbrowski
Dr Zbigniew Rau - ur. 27 lipca 1974 r., specjalizuje się w prawie karnym, problematyce zwalczania przestępczości zorganizowanej, zarządzaniu organizacjami bezpieczeństwa wewnętrznego. W 1997 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, potem pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Poznaniu, uzyskał stopień magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i dziennikarstwo. W 2001 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku obronił rozprawę doktorską Przestępczość zorganizowana w Polsce i jej zwalczanie. W latach 2000-2007 pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w 2007 r. objął stanowisko Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a w latach 2008-2009 był doradcą Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W latach 2006-2011 członek Rady Konsultacyjnej przy Szefie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Autor wielu publikacji z zakresu zwalczania przestępczości zorganizowanej, problematyki instytucji świadka koronnego oraz czynności operacyjno-rozpoznawczych. Współtwórca Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, członek Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. Prof. Stanisława Batawii.