Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Nowa ustawa o finansach publicznych

Książka Nowa ustawa o finansach publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Hellich Ewa


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Zarządzanie
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  224
ISBN:  
978-83-255-1388-7
Cena: 59zł
Opis
Od 1.1.2010 r. obowiązuje większość zapisów nowej ustawy o finansach publicznych z 27.8.2009 r. (Dz.U. Nr 157, poz. 1241) oraz ustawa pochodząca z tej samej daty – przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Pierwsza z dwóch ww. ustaw stanowi o podstawach funkcjonowania systemu finansów publicznych w państwie. Druga ustawa dokonuje zmian dostosowujących ustawy prawa administracyjnego do tej pierwszej, a zarazem stanowi sui generis „mapę drogową” wdrożenie w życie reformy organizacyjnej sektora finansów publicznych wynikającej z tej pierwszej ustawy. Ustawa – przepisy wprowadzające określa ponadto termin wejścia w życie nowej ustawy o finansach publicznych (1.1.2010), odstępstwa od tego terminu, wraz z określeniem przepisów, które w roku 2010 znajdą zastosowanie do opracowywanych i uchwalanych budżetów samorządów i przepisów warunkowo stosowanej w tym względzie dotychczasowej ustawy o finansach publicznych z 30.6.2005 r. (Dz.U. Nr 249, poz. 2104; ze zm.).

Nowa ustawa o finansach publicznych zakłada ona m.in. likwidację zakładów budżetowych, gospodarstw pomocniczych i rachunków dochodów własnych. Wydatki i dochody w ramach wieloletniej prognozy finansowej będą ustalane na okres roku budżetowego oraz co najmniej trzech kolejnych lat, w sposób „kroczący” poprzez coroczne uzupełnienie i przesunięcie okresu obowiązywania o kolejny rok. Zaostrzeniu ulegną progi ostrożnościowe, co spowoduje zwiększenie dyscypliny finansów publicznych, w której rozszerzono katalog naruszeń. Konsekwencją wejścia w życie nowej ustawy jest również konieczność dostosowania statutów, dokumentacji zasad rachunkowości i procedur kontroli wewnętrznej.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym
Książka Samowola budowlana w polskim prawie budowlanym jest pierwszym w polskiej literaturze prawniczej opracowaniem, w którym kompleksowo omówiono te...
Cena: 85,00zł
... jest pusty