Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Najwyższa Izba Kontroli. Komentarz do ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli

Książka Najwyższa Izba Kontroli. Komentarz do ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jarzęcka-Siwik Elżbieta, Skwarka Bogdan


Wydawnictwo:  

DIFIN


Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  368
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7641-393-8
Cena: 85zł
Opis
Publikacja ma na celu przybliżenie Czytelnikowi szerokiego zakresu kompetencji kontrolnych oraz statusu prawnego Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej. Kontrola NIK obejmuje szerokie spektrum zagadnień z zakresu działalności naczelnych organów administracji rządowej, działalności jednostek samorządowych oraz innych jednostek organizacyjnych, a także przedsiębiorców. Przedstawione w komenta­rzu zagadnienia dotyczą zasad przygotowania i przeprowadzania czynności kontrolnych, współpracy z innymi organami kontroli, zmienionej formuły dokumentowania wyników kontroli, a także postępowania w sprawie zgłoszonych zastrzeżeń, które wejdą wżycie w2012 r. W opracowaniu omówiono też zmiany w organizacji i funkcjonowaniu NIK oraz w pragmatyce służbowej kontrolerów, które zaczną obowiązywać od 2 czerwca 2011 r.


Książka jest skierowana przede wszystkim do pracowników organów administracji rządowej, samorządu terytorialnego i przedsiębiorców, a więc podmiotów podlegających kontroli NIK. Będzie ona też cennym źródłem wiedzy dla pracowników NIK oraz uczestników aplikacji kontrolerskich. Skorzystać z niej mogą także studenci. Komentarz może być polecany jako podręcznik podstawowy na aplikacji kontrolerskiej oraz do nauczania przedmiotu Kontrola i nadzór w administracji publicznej.

Tym, co szczególnie wyróżnia niniejszą publikację od innych opracowań poświęconych tej samej materii, jest przedstawienie przez Autorów wielu praktycznych zagadnień i problemów. Zostały one omówione z uwzględnieniem własnych doświadczeń Autorów w długoletniej pracy w NIK, poglądów przedstawicieli nauki oraz z powołaniem się na bogate orzecznictwo sądowe.

... jest pusty