Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Najczęstsze błędy i uchybienia przy udzielaniu zamówień publicznych

Książka Najczęstsze błędy i uchybienia przy udzielaniu zamówień publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

PRESSCOM


Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  338
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-65611-61-1
Cena: 115zł
Opis

Zamówienia publiczne 2018 

W jaki sposób zamawiający może uniknąć błędów w trakcie prowadzonego postępowania? Na czym polega procedura self-cleaningu stosowana w przypadku wykluczenia wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne? Kiedy wykonawca może podjąć decyzję o skorzystaniu ze środków ochrony prawnej lub zakwestionować wybór najkorzystniejszej oferty?
 
Autorzy Mateusz Saczywko, Eliza Grabowska-Szweicer opisują proces zamówień publicznych pod kątem błędów mogących wystąpić na każdym z etapów postępowania – od momentu przygotowania wniosku do ukończenia realizacji projektu. Krok po kroku omawiają prawidłowe przygotowanie ofert oraz kryteria, według których dokonywana jest ich ocena. W książce wskazano także, jakie czynniki powodują, że postępowanie może zostać powtórzone lub unieważnione, oraz jak błędy zamawiającego naruszają dyscyplinę finansów publicznych.
 
W publikacji Najczęstsze błędy i uchybienia przy udzielaniu zamówień publicznych zostały opisane konsekwencje związane m.in. z:
 
• naruszeniem zasad udzielania zamówień publicznych w zakresie: uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz jawności postępowania, 
• niezgodnym z ustawą odrzuceniem ofert w wyniku uchybień związanych z wadium, 
• nadmiernym formalizmem postępowania,
• nieprawidłowym wykluczeniem wykonawcy oraz unieważnieniem postępowania. 
 
Książka skierowana jest do obu stron postępowania. Zawarte w niej wskazówki pomogą zamawiającym zauważyć nieścisłości w ofertach, a wykonawcom podpowiedzieć, jak prawidłowo przygotować dokumentację.
... jest pusty