Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Metafory konceptualne jako narzędzia rozumowania i poznania prawniczego

Książka Metafory konceptualne jako narzędzia rozumowania i poznania prawniczego w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  512
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-191-8
Cena: 109zł
Opis

Metafory konceptualne jako narzędzia rozumowania i poznania prawniczego Augustyn, Witczak-Plisiecka, Wojtczak

Prezentowa monografia to pierwsza na rynku wydawniczym prezentacja wyników interdyscyplinarnych badań przeprowadzonych na polskim języku prawnym i prawniczym z użyciem metodologii kognitywnej teorii metafory konceptualnej.

Książka oparta jest na licznych przykładach z różnorakich obszarów prawa, takich jak np. uzasadnienia orzeczeń czy akty normatywne. Prezentuje również w sposób graficzny metafory, ułatwiające zrozumienie zaprezentowanych tez.

Celem autorów było wykazanie, iż na wszystkich etapach dyskursu prawniczego jego uczestnicy posługują się w swoim profesjonalnym myśleniu, najczęściej nieświadomie, wielu powszechnych, ale także specyficznie prawnych metafor pojęciowych.

Książka adresowana jest do legislatorów, pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą humanistyką oraz do tłumaczy tekstów prawnych i prawniczych.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca pozycję „Metafory konceptualne jako narzędzia rozumowania i poznania prawniczego” autorstwa Rafała Augustyna, Iwony Witczak-Plisieckiej oraz Sylwii Wojtczak.
... jest pusty