Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Leksykon VAT 2014. Wydanie 2

Książka Leksykon VAT 2014. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sokołowska-Strug Ewa


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Wydanie:  2
Seria:  Podatkowe Komentarze Becka
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  1888
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-255-5859-8
Do pobrania:
Cena: 285zł
Nakład wyczerpany
Opis
Leksykon VAT, autorstwa wybitnego grona specjalistów i ekspertów w zakresie prawa podatkowego pod redakcją Pani Ewy Sokołowskiej-Strug stanowi wyczerpujące przedstawienie wszystkich zagadnień związanych z podatkiem VAT, uwzględniając i prezentując najnowszy stan prawny, włącznie z fundamentalnymi zmianami obowiązującymi od stycznia 2014r.

Leksykon VAT to pozycja, która stanowi profesjonalne kompendium wiedzy o tym podatku, podane w przystępnej formie 74 haseł – rozdziałów takich jak Aport, Barter, Darowizna, Ewidencja Vat, Faktury Vat, Mały Podatnik, Podatnik, Reklamacja, Stawka Vat, Zaliczka/Zadatek  itd. charakteryzujących wszystkie najważniejsze zagadnienia objęte podatkiem Vat. W każdym z omawianych tematów-rozdziałów zawsze znajdą Państwo:
-informacje wprowadzające, wyjaśniające podstawowe cechy prezentowanego hasła-zagadnienia;
-aktualny stan prawny odnoszący się do przedstawianej tematyki oraz dokładną informację o poprzednio obowiązujących rozwiązaniach;
-praktyczne podpowiedzi, w postaci wydzielonych przykładów dotyczące konkretnych transakcji gospodarczych z jakimi Zespół ECDDP spotkał się w toku wieloletniej współpracy z podmiotami gospodarczymi wielu branż;
-stanowisko, jakie w konkretnej materii zajmują organy podatkowe (interpretacje Ministerstwa Finansów i indywidualne interpretacje konkretnych urzędów skarbowych) oraz sądy administracyjne.

Nowe, 2. wydanie Leksykonu VAT powstało z myślą o wszystkich, którzy na co dzień dokonują rozliczeń transakcji gospodarczych w zakresie VAT. Zespół ECDDP przygotował niezastąpioną pomoc: opracowanie, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania jakie pojawiają się w bieżących rozliczeniach podatkowych. Ustawy i rozporządzenia regulujące materię podatków pośrednich są najczęściej zmienianymi i uaktualnianymi przepisami prawa podatkowego. Niestety tempo i rodzaj zmian, jakie są dokonywane zmusza nas do coraz uważniejszego zagłębiania się w treści ustaw, co jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Dodatkowo, brak jasności oraz niejednoznaczna interpretacja obowiązujących już przepisów czyni codzienną pracę niezmiernie trudną.

Prezentowane, uaktualnione  wydanie Leksykonu VAT zawiera omówienie wszystkich istotnych zagadnień, jakie mogą wystąpić na gruncie VAT w ramach profesjonalnego obrotu gospodarczego, ze szczególnym podkreśleniem regulacji obowiązujących od stycznia i kwietnia 2014 r., takich jak:
-nowe zasady fakturowania
-zmiany w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego
-nowa definicja podstawy opodatkowania
-możliwość rozliczania niepotwierdzonych faktur korygujących
-nowe zasady odliczania VAT od zakupu i użytkowania samochodów służbowych

Jest to komplet informacji, dzięki którym kwestie podatkowe staną się bardziej przejrzyste, czytelne, a tym samym i bardziej przyjazne dla każdego przedsiębiorcy. W sposób jasny i klarowny prezentowana pozycja pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów podatkowych. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Leksykon wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień oraz praktycznymi przykładami „z życia”, ułatwiającymi orientację w tej zawiłej czasami problematyce.

Niniejsza pozycja to nieodzowna pomoc dla doradców podatkowych, nieoceniona baza wiedzy dla urzędników organów podatkowych, księgowych, jak również praktyków prawa, w szczególności adwokatów, radców prawnych, sędziów i wszystkich przedsiębiorców mających na co dzień do czynienia z problematyką VAT.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Dokumentacja podatkowa VAT Instrukcje księgowe i podatkowe z wyjaśnieniami w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Dokumentacja podatkowa VAT Instrukcje księgowe i podatkowe z wyjaśnieniami
Praktyczny poradnik prowadzenia dokumentacji księgowej i podatkowej VAT. Książka przeznaczona dla księgowych oraz przedsiębiorców, którzy są lub b...
Cena: 141,00zł
... jest pusty