Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Koszty postępowania sądowoadministracyjnego Komentarz 2015

Książka Koszty postępowania sądowoadministracyjnego Komentarz 2015 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Błystak Lidia, Kazek Michał


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Sądowe Komentarze Tematyczne
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  308
ISBN:  
978-83-255-6905-1
Do pobrania:
Cena: 143zł
Opis
Podstawowym założeniem publikacji jest opisanie przez praktyków dla praktyków instytucji kosztów postępowania sądowoadministracyjnego z punktu widzenia prawa procesowego, ustrojowego i materialnego, w tym prawa podatkowego.

Celem autorów jest ułatwienie stronom i uczestnikom tego postępowania, ich pełnomocnikom oraz orzecznikom odnalezienie w jednym tomie rozproszonych w wielu aktach prawnych, informacji o wszystkich instytucjach procesowych, a także przedstawienie możliwych sposobów interpretacji przepisów prawa, ich różnego stosowania oraz praktycznych rozwiązań procesowych. Z tego też względu rozważania teoretyczne zostały ograniczone do minimum.

Komentarz składa się z dwóch części. Część A to komentarz napisany według klasycznych zasad, w formie syntetycznych tez dotyczących konkretnych instytucji procesowych, dzięki którym czytelnik poznaje zagadnienia związane z rolą i funkcjonowaniem każdej z tych instytucji. Cześć B jest z kolei opisowym ujęciem tych samych zagadnień z przywołaniem poglądów orzecznictwa i doktryny uzasadniających treść tez definiujących instytucje kosztów postępowania sądowoadministracyjnego.

Z uwagi na całościowe, wieloaspektowe ujęcie kosztów postępowania przed sądami administracyjnymi mamy nadzieję, że komentarz okaże się szczególnie pomocny w pracy sędziów, prokuratorów, referendarzy sądowych, asystentów sędziego, asystentów prokuratora, urzędników sądowych, pracowników prokuratury, urzędników organów administracji publicznej, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych, notariuszy oraz studentów i aplikantów wszystkich zawodów prawniczych.
Inne pozycje tego autora
Książka Podatek od nieruchomości Orzecznictwo z komentarzem 2016 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Podatek od nieruchomości Orzecznictwo z komentarzem 2016
Interpretacja i stosowanie przepisów prawa, określających elementy zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, stanowią węzłowe zagadnienia w...
Cena: 50,00zł
Książka Opłata skarbowa Komentarz 2017 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Opłata skarbowa Komentarz 2017
Komentarz 2017 do ustawy o Opłacie skarbowej Publikacja „Opłata skarbowa. Komentarz” to praktyczna pozycja, która wyjaśnia zasady rządzące...
Cena: 109,00zł
... jest pusty