Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz encyklopedyczny

Książka Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz encyklopedyczny w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Grabowska Sabina, Grabowski Radosław, Skrzydło Wiesław


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  758
Oprawa:  twarda
ISBN:  
978-83-7601-686-3
Cena: 149zł
Nakład wyczerpany
Opis
Prezentowana książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera tekst Konstytucji RP wraz z wykazami haseł odnoszących się do poszczególnych przepisów. Na część drugą składają się 623 definicje poszczególnych pojęć i odesłań, ujętych w układzie alfabetycznym. Rozwiązanie takie pozwala czytelnikowi - także temu nieposiadającemu orientacji w treści oraz strukturze Konstytucji RP - na łatwe odnalezienie definicji pojęcia, a tym samym znalezienie odpowiedzi na nurtujące go pytanie.

Publikacja została przygotowana przez zespół złożony z 60 polskich naukowców - profesorów, doktorów habilitowanych oraz doktorów - specjalistów z zakresu prawa konstytucyjnego oraz nauk politycznych.

Adresaci:

Publikacja będzie stanowić wartościową pomoc dydaktyczną, zarówno dla prowadzących zajęcia z zakresu prawa konstytucyjnego, jak i dla studentów, którzy znajdą tu gotowe odpowiedzi na kilkaset pytań mogących pojawić się podczas egzaminu.

Recenzje:

"Recenzowana pozycja jest bardzo oryginalnym typem opracowania. Charakter redagowanej przez siebie książki Redaktorzy określają jako "komentarz encyklopedyczny": komentarz - gdyż nawiązuje do zwrotów występujących w poszczególnych (wszystkich) przepisach konstytucyjnych, encyklopedyczny - gdyż podaje w miarę zwięzłe definicje tych zwrotów. [...] "

prof. dr hab. Paweł Sarnecki
Nakład wyczerpany
... jest pusty