Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Konkurencja w sektorze bankowym. Teoria i wyniki empiryczne

Książka Konkurencja w sektorze bankowym. Teoria i wyniki empiryczne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pawłowska Małgorzata


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Finanse
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  266
ISBN:  
978-83-255-6066-9
Do pobrania:
Cena: 45zł
Opis
Celem książki, przez analogię do teorii przedsiębiorstw, jest zaprezentowanie modeli teoretycznych, służących do badań konkurencji w sektorze bankowym, jak również modeli empirycznych uwzględniających szczególną rolę banków w gospodarce. Oprócz szeroko opisanych modeli zaczerpniętych z teorii konkurencji przedsiębiorstwa bankowego (the Industrial Organization Approach to Banking) oraz wyników badań własnych z zastosowaniem tych modeli do polskiego sektora bankowego w książce odniesiono się do działalności kredytowej banków w UE, opisano rynek kredytowy oraz relacje kredytowe, w tym badania dotyczące strategii kredytowych banków. Zaprezentowane wyniki empiryczne badań własnych, dotyczące konkurencji między bankami komercyjnymi w Polsce, dodatkowo pozwalają czytelnikowi zapoznać się ze zmianami, jakie zaszły w polskim sektorze bankowym w ostatnim piętnastoleciu, na tle całego sektora bankowego w UE.

Autorka wyraża nadzieję, że książka okaże się interesująca dla różnych grup Czytelników, zarówno dla pracowników naukowych zajmujących się problematyką sektora bankowego, pragnących uzyskać wiedzę o charakterze praktycznym, jak również studentów kierunku finanse i bankowość.

Najpoważniejszą zaletą książki dr Małgorzaty Pawłowskiej jest jej nowoczesność. Wyraża się ona w dwóch aspektach. Po pierwsze, w wykorzystaniu najnowszego światowegoi krajowego dorobku literatury przedmiotu. Po drugie, w zastosowaniu we własnych dociekaniach empirycznych różnych, dobrze dobranych rodzajów metod ilościowych.

Dr hab. Krzysztof Jackowicz
Prof. Akademii Leona Koźmińskiego

Problemy konkurencji należą do fundamentalnych, wręcz klasycznych kwestii analizowanych we współczesnym piśmiennictwie bankowo-finansowym (prace naukowe, popularnonaukowe, publicystyczne). Z tego punktu widzenia recenzowaną pracę uznać należy za próbę syntezy tego, co najważniejsze i najbardziej aktualne w zakresie tej problematyki.

Prof. dr hab. Stanisław Flejterski
Uniwersytet Szczeciński
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Problemy współczesnej bankowości. Zagadnienia prawne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Problemy współczesnej bankowości. Zagadnienia prawne
Ustawy regulujące działalność polskich banków należą do najczęściej zmieniających się przepisów w polskim porządku prawnym. Dzieje się tak głównie pod...
Cena: 83,00zł
... jest pusty