Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Komercyjne transfery danych osobowych do państw trzecich (RODO)

Książka Komercyjne transfery danych osobowych do państw trzecich (RODO) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Ilość stron:  488
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8124-798-6
Cena: 101zł
Opis

RODO 2018 

Publikacja Komercyjne transfery danych osobowych do państw trzecich autorstwa Damian Karwala stanowi pierwsze tak kompleksowe ujęcie problematyki ponadgranicznych transferów danych osobowych do państw trzecich w kontekście prawa unijnego, w tym przepisów RODOStan prawny książki to 1 czerwca 2018 r.

Autor szczegółowo omówił m.in.:

konstrukcje i mechanizmy komercyjnych operacji transferowych,
instrumenty wspierające operacje ponadgranicznego przekazywania danych osobowych, takie jak: decyzje Komisji w sprawie adekwatności, umowy transferowe (w szczególności bazujące na modelowych klauzulach umownych), wiążące reguły korporacyjne oraz wyjątki od zakazu transferu.

W książce zaprezentowano też poszczególne mechanizmy w ramach podejścia terytorialnego oraz podejścia organizacyjnego, co ma duże znaczenie w kontekście reformy unijnej regulacji transferowej.

W publikacji omówiono ponadto wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie M. Schrems, który doprowadził m.in. do zastąpienia programu Bezpieczna Przystań przez Tarczę Prywatności, a w dalszej perspektywie stawia pod znakiem zapytania instrumenty właściwe dla podejścia organizacyjnego, takie w szczególności jak modelowe klauzule umowne.

Zaprezentowana reforma unijnych regulacji międzynarodowego przetwarzania danych osobowych jest szczególnie istotna dla praktyki stosowania prawa. Publikacja zainteresuje adwokatów, radców prawnych, a także inspektorów danych osobowych oraz specjalistów zajmujących się ochroną prywatności i danych osobowych.
... jest pusty