Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Komentarz do ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych

Książka Komentarz do ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gonera Katarzyna


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  3
Rok wydania:  

2008


Ilość stron:  616
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-010-1
Cena: 109zł
Nakład wyczerpany
Opis
Stan prawny na 8 września 2008 roku

Ustawa z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, która weszła w życie 2 marca 2006 r., wprowadziła istotne zmiany w systemie kosztów sądowych, zwłaszcza co do wysokości i sposobu uiszczania opłat. Od początku obowiązywania wzbudziła wiele kontrowersji, które zaowocowały licznymi orzeczeniami Sądu Najwyższego.

Trzecie, zmienione, wydanie komentarza uwzględnia dotychczasowe nowelizacje ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, przedstawia najważniejsze orzeczenia Sądu Najwyższego – przede wszystkim uchwały stanowiące odpowiedzi na zagadnienia prawne skierowane do Sądu Najwyższego przez sądy powszechne, wydane do czerwca 2008 r. – oraz wyroki Trybunału Konstytucyjnego stanowiące o częściowej niezgodności art. 1302 § 3 i 4 k.p.c. z Konstytucją. Dzięki temu aktualne wydanie komentarza staje się źródłem wiedzy o wykładni przepisów ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz związanych z nimi przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

Autorka – sędzia Sądu Najwyższego – uczestniczyła w pracach nad projektem ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, prowadzonych przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego działającą przy Ministrze Sprawiedliwości.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Komentarz. Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Komentarz. Wydanie 4
Ustawa z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych wprowadziła istotne zmiany w systemie kosztów sądowych, zwłaszcza co do wysokości...
Cena: 125,00zł
Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Regulamin urzędowania sądów powszechnych
Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, opracowany z inicjatywy Jacka Ignaczewskiego, jest komentarzem do rozporządzenia Ministra Sprawi...
Cena: 139,00zł
... jest pusty