Autorzy: Wydawnictwo: C.H. Beck
Wydanie: 3
Seria: Komentarze Kompaktowe
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 1566
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-255-5727-0
Cena: 229zł
Nakład wyczerpany
Komentarz do Kodeksu spółek handlowych z serii Komentarze Kompaktowe autorstwa znakomitego grona, składającego się z praktyków i teoretyków prawa, stanowi kontynuację komentarza, który do tej pory wydawany był w serii Duże Komentarze Becka. Edycja limitowana. Nowa szata graficzna sprawia, że komentarz jest bardziej czytelny, a korzystanie z niego stało się łatwiejsze.
Komentarz do Kodeksu spółek handlowych stanowi wyczerpujące omówienie przepisów ogólnych mających zastosowanie do wszystkich typów spółek, analizę poszczególnych spółek handlowych – ich tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział, a także przepisy karne. Dzieło zawiera również bogatą analizę orzecznictwa i poglądów doktryny, zarówno starszych, jak i tych najnowszych.
Trzecie wydanie dzieła zawiera szczegółowe omówienie wszystkich nowelizacji, które zostały opublikowane od wydania poprzedniego, m.in.
- ustawy z 16.11.2012 r., która uchyliła zapis dotyczący braku sukcesji podatkowej w przypadku przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę kapitałową, a także uregulowała sposób sporządzenia sprawozdania finansowego przez przedsiębiorcę, który nie jest obowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych; zmiana weszła w życie 1.1.2013 r.;
-ustawy z 30.3.2012 r., która wyłączyła z kręgu instytucji finansowych narodowy fundusz inwestycyjny, a także wyłączyła stosowanie przepisów szczególnych dotyczących narodowych funduszy inwestycyjnych; zmiana weszła w życie 1.1.2013 r.;
-ustawy z 8.3.2013 r., według której w przypadku objęcia akcji w ramach oferty publicznej objętej prospektem emisyjnym albo memorandum informacyjnym zgodnie z art. 431 § 4, należy dołączyć oprócz prospektu emisyjnego albo memorandum informacyjnego również oświadczenie zarządu, że ww. dokumenty zostały opublikowane zgodnie z ww. regulacją; zmiana weszła w życie 23.4.2013 r.
Komentarz adresowany jest do praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych), a także naukowców zajmujących się prawem gospodarczym i handlowym.