Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kodeks pracy. Komentarz 2014. Wydanie 9

Książka Kodeks pracy. Komentarz 2014. Wydanie 9 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Jaśkowski Kazimierz, Maniewska Eliza


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  9
Seria:  KOMENTARZE LEX
Rok wydania:  

2014


Oprawa:  oprawa twarda z obwolutą
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3190-6
Cena: 169zł
Nakład wyczerpany
Opis
kodeks pracy. Komentarz 2014. Wydanie 9 składa się z dwóch tomów.

W tomie I skomentowane zostały przepisy ustawy - Kodeks pracy. Uwzględniono w nim liczne zmiany przepisów, które miały miejsce od ostatniego wydania w 2011 r.

Czytelnik znajdzie tu również bogaty wybór orzecznictwa Sądu Najwyższego - także wyroki niepublikowane, Trybunału Konstytucyjnego oraz Trybunału Sprawiedliwości. Na potrzeby praktyki zamieszczone zostały wzory podstawowych oświadczeń stron stosunku pracy oraz informacje o opodatkowaniu świadczeń pracowniczych.
W drugiej części Tomu I zamieszczono ponadto dziewiętnaście podstawowych aktów prawnych niezbędnych do stosowania przepisów prawa pracy w praktyce.

Tom II po raz pierwszy został przygotowany w wersji elektronicznej i zawiera najważniejsze regulacje obowiązującego w Polsce prawa europejskiego.

Akty prawne są prezentowane w wersji angielskiej (oryginalnej) i wersji polskojęzycznej dla lepszego odbioru w konwencji "strona do strony", czyli wersja oryginalna na jednej stronie i wersja tłumaczona na stronie drugiej, widoczne na ekranie monitora. Są to zarówno akty ponadkodeksowe - Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 492/2011 w sprawie swobodnego przepływu pracowników wewnątrz Unii - jak i dyrektywy, które były wzorcem zmian w polskim prawie pracy.

Zawartość tomu II jest dostępna wyłącznie dla czytelników Komentarza do kodeksu pracy po wpisaniu zamieszczonego w książce (tom I) kodu aktywacyjnego. Dla tomu II została stworzona specjalna strona internetowa.
W Tomie II czytelnik otrzyma również bogaty wybór orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości.

Kazimierz Jaśkowski - doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych (od 1999 r.).

Eliza Maniewska - doktor nauk prawnych; w 2003 r. zdała egzamin sędziowski; radca prawny; członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego; współautorka, wraz z Sędzią Sądu Najwyższego dr. Kazimierzem Jaśkowskim, wielokrotnie wznawianego komentarza do kodeksu pracy; autorka licznych opracowań naukowych i artykułów z zakresu prawa pracy.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Obowiązki informacyjne pracodawcy wobec pracownika w umownym stosunku pracy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Obowiązki informacyjne pracodawcy wobec pracownika w umownym stosunku pracy
Stan prawny: 1.06.2013 r.Prezentowana książka Obowiązki informacyjne pracodawcy wobec pracownika w umownym stosunku pracy jest pierwszą na rynku publi...
Cena: 85,00zł
Książka Grupowe zwolnienia. Komentarz w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Grupowe zwolnienia. Komentarz
Opracowanie uwzględnia stan prawny na 1 kwietnia 2007 r. Drugie wydanie zawiera tekst ustawy o grupowych zwolnieniach z komentarzem, uwzględniającym ...
Cena: 69,00zł
Książka Kodeks pracy Komentarz 2016 Wydanie 10 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Kodeks pracy Komentarz 2016 Wydanie 10
Kodeks pracy Komentarz 2016 Wydanie 10 Ustawy towarzyszące z orzecznictwem Europejskie prawo pracy z orzecznictwem, autorstwa Kazimierz Jaśkowski i El...
Cena: 199,00zł
Książka MERITUM Prawo pracy 2018 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
MERITUM Prawo pracy 2018
Prawo pracy 2018MERITUM Prawo pracy 2018 to opracowanie z serii Meritum, w którym adresat znajdzie całościowe informacje na temat indywidualnego i zbi...
Cena: 219,00zł
Książka MERITUM Prawo pracy 2019 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
MERITUM Prawo pracy 2019
MERITUM Prawo pracy 2019 autorstwa Kazimierz Jaśkowski (redaktor naukowy) to swoiste kompendium wiedzy z zakresu prawa pracy. Aktualne 16. wydani...
Cena: 219,00zł
... jest pusty