Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz 2017 Hauser Wierzbowski
Najnowszy
Komentarz do kodeksu postępowania administracyjnego pod redakcją znanego specjalisty w zakresie prawa administracyjnego, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. zw. dr hab.
Romana Hausera oraz wybitnego eksperta w poruszanej tematyce radcy prawnego, kierownika Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Warszawskiego – prof. zw. dr hab.
Marka Wierzbowskiego to całościowe opracowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
Tegoroczne wydanie to już trzecie wydanie tego cenionego komentarza. Pokazuje w sposób całościowy dorobek doktryny i judykatury oraz obejmuje aktualne orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sądów Apelacyjnych i Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. Komentarz także uwzględnia najnowsze piśmiennictwo z komentowanej dziedziny.Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz 2017 Wydanie 3 w sposób bardzo praktyczny pozwoli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in.: właściwości organów, wszczęcia i zawieszenia postępowania administracyjnego, ugody, decyzji administracyjnej, przepisów szczególnych w sprawach ubezpieczeń społecznych, opłat i kosztów postępowania.
Prezentowana publikacja uwzględnia stan prawny na dzień 15 grudnia 2016 r., w szczególności uwzględnia zmiany z: ustawy z 10.6.2016 r., która weszła w życie 9.10.2016 r. przewidującej obligatoryjne na wniosek BFG zawieszenie postępowania, którego stroną jest podmiot w restrukturyzacji; ustawy z 5.9.2016 r., która weszła w życie 7.10.2016 r., dostosowującej polski porządek prawny do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 910/2014 w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania publicznego w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylającego dyrektywę 1999/93/WE (eIDAS); ustawy z 10.6.2016 r., która weszła w życie 18.6.2016 r., regulującej kwestię udziału organizacji społecznej w postępowaniu w imieniu i na rzecz pracownika delegowanego na terytorium RP lub z terytorium RP albo pracodawcy delegującego pracownika na terytorium RP lub z terytorium RP.