Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Kodeks karny. Wybór orzecznictwa

Książka Kodeks karny. Wybór orzecznictwa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sroka Tomasz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  516
Oprawa:  twarda
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-3297-2
Cena: 105zł
Opis
Stan prawny: 26.05.2014 r.

Prezentowany komentarz zawiera zbiór najważniejszych orzeczeń z zakresu prawa karnego, mających istotny wpływ na właściwy sposób interpretacji poszczególnych przepisów zawartych w kodeksie karnym.

W publikacji zostały przytoczone nie tylko orzeczenia sądów apelacyjnych i Sądu Najwyższego, lecz także Trybunału Konstytucyjnego oraz Trybunału Sprawiedliwości UE, które są kluczowe dla praktyki stosowania prawa karnego.

Poza tezami wybranych orzeczeń w opracowaniu znalazły się również odwołania do najważniejszych fragmentów ich uzasadnień. Pozwala to na zapoznanie się z argumentacją, która doprowadziła sąd do postawienia określonej tezy, a ponadto ukazuje poglądy zaprezentowane przez sądy jedynie w uzasadnieniach orzeczeń, które nie zostały następnie uwzględnione w samych tezach. Tam gdzie brak jest jednolitej linii orzeczniczej orzeczenia zostały wzbogacone dodatkowym komentarzem autora.

Adresaci:
Komentarz przeznaczony jest dla prawników praktyków - sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych - książka stanowi bowiem praktyczne narzędzie w codziennej pracy, zarówno na sali sądowej, jak i w kancelarii. Publikacja będzie również pomocna aplikantom zawodów prawniczych przygotowującym się do kolokwiów i egzaminów końcowych.
Inne pozycje tego autora
Książka Odpowiedzialność karna za niewłaściwe leczenie. Problematyka obiektywnego przypisania skutku w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Odpowiedzialność karna za niewłaściwe leczenie. Problematyka obiektywnego przypisania skutku
Stan prawny: 1.04.2013 r.W monografii Odpowiedzialność karna za niewłaściwe leczenie. Problematyka obiektywnego przypisania skutku zaprezentowano mode...
Cena: 109,00zł
... jest pusty