Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Jednolity Plik Kontrolny

Książka Jednolity Plik Kontrolny w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Seria:  Prawo w praktyce
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  296
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-8107-233-5
Cena: 109zł
Opis

Jednolity Plik Kontrolny Grzanka, Sidelnik

Książka „Jednolity Plik Kontrolny” prezentuje praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów. Stan prawny książki to 1 stycznia 2017 r.  z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej wchodzących w życie z dniem 1 marca 2017 r.

Przedstawiono, od strony prawnopodatkowej oraz technicznej, informacje i wyjaśnienia odnoszące się do wybranych struktur JPK poświęconych:
- ewidencji prowadzonej na potrzeby podatku od towarów i usług,
- faktur oraz ksiąg rachunkowych,
- magazynów,
- wyciągów bankowych.

Dodatkowo opisano obowiązki podatników wynikające z nowego modelu raportowania danych podatkowych w formie elektronicznej, biorąc pod uwagę aspekty procedury podatkowej. Ponadto ukazano potencjalne sankcje z tytułu niedostosowania się do nowych wymagań.

W prezentowanej pozycji uwzględniono również zarys budowy wybranych struktur JPK oraz czytelne zestawienia ukazujące, które informacje, w jakim formacie oraz z jakimi ograniczeniami wymagane są przez zasadnicze struktury JPK.

Książka adresowana jest głównie dla adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników, sędziów, prokuratorów i doradców podatkowych. Będzie pomocna dla księgowych oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej.

Księgarnia Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca publikację „Jednolity Plik Kontrolny” pod red. Marcina Sidelnika oraz Przemysława Grzanki.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Książka Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy
Czas pracyKsiążka Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy to kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy z...
Cena: 119,00zł
... jest pusty