Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Inwestycje niefinansowe Aspekty bilansowe i podatkowe

Książka Inwestycje niefinansowe Aspekty bilansowe i podatkowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Iwaniec Monika


Wydawnictwo:  

Stowarzyszenie Księgowych w Pols


Wydanie:  2
Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  190
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7228-414-3
Cena: 79zł
Opis

Inwestycje niefinansowe

Obecnie firmy decydują się na lokowanie wolnych środków pieniężnych w inwestycje niefinansowe, szczególnie w nieruchomości oraz wartości niematerialne i prawne. Wiele podmiotów wypracowuje nadwyżki środków pieniężnych, które mogą być inwestowane, dlatego składniki tych aktywów nabierają obecnie szczególnego znaczenia. Wybór modelu wyceny inwestycji niefinansowych może być jednym z istotniejszych instrumentów polityki bilansowej, w tym także kształtowania zysków bilansowych, które mogą istotnie wpłynąć na wartość kapitałów własnych oraz poprawę wskaźników finansowych, m.in. wskaźnika rentowności czy zadłużenia.

Dlatego wraz ze wzrostem zainteresowania tego rodzaju inwestycjami warto przyjrzeć się, w jaki sposób nieruchomości inwestycyjne są ujmowane i wyceniane w sprawozdaniach finansowych sporządzanych zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej MSSF.

Książka Inwestycje niefinansowe Aspekty bilansowe i podatkowe Wydanie 2 jest adresowana do uczestników obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów, księgowych, a także do słuchaczy różnych kursów i szkoleń tematycznych. Przeznaczona jest również dla analityków finansowych oraz doradców podatkowych.
... jest pusty