Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Instrukcje VAT w jednostkach sektora finansów publicznych

Książka Instrukcje VAT w jednostkach sektora finansów publicznych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Piotrowski Marek


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  274
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-9499-2
Cena: 118zł
Opis

VAT w jednostkach sektora finansów publicznych

Publikacja „Instrukcje VAT w jednostkach sektora finansów publicznych” prezentuje zasady rozpoznania skutków podatkowych w zakresie VAT, opisując wiele praktycznych, sformalizowanych instrukcji oraz wyjaśnień.

Autor opisując przedmiotowe zasady wskazuje przy tym odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące bieżących problemów ze stosowaniem tego podatku, które mogą zostać zastosowane dla potrzeb kwalifikacji podatkowej typowych, zdarzeń występujących w realiach niemal każdej JST.

Dodatkowo w książce znajdziemy odpowiedzi na pytania, które rozwiązują aktualne problemy z VAT w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych.

W publikacji zamieszczono m.in. wzór zarządzenia w sprawie podjęcia scentralizowanych rozliczeń w JST oraz wzory instrukcji podatkowych z objaśnieniami odnoszące się do typowych, występujących w JST zdarzeń wywołujących skutki w obszarze VAT.

Ponadto w książce opracowane zostały zagadnienia dotyczące m.in.:
opodatkowania czynności JST związanych z nieruchomościami, zwolnień podatkowych w sektorze oświaty oraz ich stosowania, sposobów prowadzenia wspólnych rejestrów podatkowych, obowiązku wystawiania faktur,
Autor omawiając powyższe zagadnienia przytacza wyroki sądowe, najważniejsze interpretacje podatkowe oraz podatkowo pisma Ministerstwa Finansów dotyczące kwestii VAT w samorządzie.

Internetowa Księgarnia Ekonomiczna i Prawnicza www.ksiegarnia-wrzeszcz.pl poleca książkę „Instrukcje VAT w jednostkach sektora finansów publicznych” autorstwa Marka Piotrowskiego.
... jest pusty