Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Handel elektroniczny Praktyczny poradnik

Książka Handel elektroniczny Praktyczny poradnik w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2022


Ilość stron:  420
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-778-0
Do pobrania:
Cena: 179zł
Opis
Handel elektroniczny to ogromna i wciąż dynamicznie rozwijająca się gałąź światowej gospodarki. Specyfika tej branży wymusiła wytyczenie ram prawnych jej funkcjonowania zarówno na gruncie prawa unijnego, jak i polskiego. Każdy uczestnik handlu internetowego powinien znać swoje prawa i obowiązki, ale przede wszystkim powinien je poznać i wykonywać  przedsiębiorca prowadzący działalność w obszarze e-handlu, tak aby bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi standardami prowadzić swój biznes. Stosowanie przepisów dotyczących handlu internetowego może być problematyczne ze względu na ich rozproszenie w wielu aktach prawnych, a ponadto dlatego, że dla handlu elektronicznego istotne są nie tylko regulacje skierowane wprost do jego uczestników, ale również te o charakterze ogólniejszym, usytuowane np. w Kodeksie cywilnym czy w Prawie telekomunikacyjnym.

W prezentowanej publikacji Handel elektroniczny. Praktyczny poradnik autorstwa Witold Chomiczewski (red.), Hubert Kutkiewicz, Kinga Majczak-Górecka, Monika Susałko, Adam Szkurłat, Michał Żmijewski wszystkie najważniejsze aspekty prawne związane z handlem w Internecie omówiono w sposób kompleksowy i praktyczny. Przedstawiono m.in. takie zagadnienia, jak:

    istota świadczenia usług drogą elektroniczną
    charakterystyka umów zawartych na odległość i formy zawierania umów
    znaczenie zasady państwa pochodzenia
    obowiązki informacyjne usługodawcy
    przygotowanie regulaminu świadczenia usług
    ochrona konsumentów
    dodatkowe wymogi wobec platform internetowych
    ochrona danych osobowych i zasady ich przetwarzania
    polityka prywatności
    polityka plików cookies
    regulacje antyspamowe
    ochrona własności intelektualnej
    prawa do baz danych
    wyłączenia odpowiedzialności usługodawców internetowych.
 
Publikacja stanowi poradnik dla osób działających w obszarze handlu elektronicznego i chcących zrozumieć prawne podstawy jego funkcjonowania – zarówno w szerokiej perspektywie dyrektyw unijnych, jak i w kwestiach tak szczegółowych, jak zamieszczenie cudzych zdjęć na profilach w mediach społecznościowych.

Prawidłowe i świadome stosowanie przepisów zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa prawnego działalności prowadzonej w Internecie bez narażania się na ewentualne roszczenia ze strony innych uczestników lub sankcje administracyjne.
... jest pusty