Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Grzywna samoistna w stawkach dziennych

Książka Grzywna samoistna w stawkach dziennych w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Dadak Wojciech


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2011


Ilość stron:  544
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-580-9
Do pobrania:
Cena: 129zł
Opis
Grzywna samoistna w stawkach dziennych pierwsze od wprowadzenia w Polsce systemu stawek dziennych jako modelu orzekania grzywny opracowanie poświęcone problematyce grzywny samoistnej jako kary za przestępstwo. Zawiera omówienie zagadnień związanych z orzekaniem oraz wykonywaniem grzywny według systemu stawkowego, a także tendencji polityki karnej w zakresie stosowania tej kary.

W pracy przedstawiono kwestie związane z wymiarem grzywny dotyczące zasad określania liczby stawek dziennych oraz wysokości stawki. Został także omówiony normatywny model wykonywania grzywny, w szczególności regulacje dotyczące poszczególnych form wykonania tej kary. Aspekty normatywne poddano analizie w zakresie uregulowań zawartych w prawie karnym materialnym oraz wykonawczym, z koniecznym uwzględnieniem wybranych aspektów prawa karnego procesowego. Istotną cechą opracowania jest połączenie problematyki orzekania i wykonywania grzywny w płaszczyźnie normatywnej z ustaleniami dokonanymi na podstawie przeprowadzonych badań empirycznych dotyczących praktyki stosowania grzywny samoistnej w stawkach dziennych jako kary za wybrane rodzaje przestępstw zagrożonych sankcjami alternatywnymi. Dzięki temu możliwe było dokonanie analizy zarówno orzekania, jak i przebiegu wykonywania grzywny w ramach poszczególnych form wykonania tej kary.

Z uwagi na szeroki zakres omówionych w opracowaniu zagadnień książka adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa.

Wojciech Dadak jest doktorem nauk prawnych, adiunktem w Katedrze Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się kryminologiczną problematyką przestępczości gospodarczej, systemem prawnokarnych środków reakcji, w szczególności w zakresie przestępstw gospodarczych. Ponadto w kręgu jego zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z wykonywaniem kar i środków karnych, a także problematyka funkcjonowania instytucji ochrony bezpieczeństwa publicznego. Jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu kryminologii, prawa karnego oraz prawa karnego wykonawczego. Był stypendystą Instytutu Maxa Plancka we Freiburgu.

... jest pusty