Autorzy: Wydawnictwo: LexisNexis
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 374
Oprawa: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-278-0114-2
Cena: 69zł
Nakład wyczerpany
Książka Granice prawa do informacji w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym stanowi obszerne i kompleksowe, monograficzne opracowanie zagadnienia szeroko postrzeganego prawa do informacji w ramach postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego.
Prawo to omawiane jest w różnych aspektach, jako prawo do informacji w postępowaniu oraz prawo do informacji o postępowaniu, przy czym wskazane sfery prawa do informacji są ze sobą powiązane i wzajemnie się przenikają.
Celem opracowania Granice prawa do informacji w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym jest ustalenie, gdzie znajdują się granice prawa do informacji, jakie czynniki mają wpływ na ich ukształtowanie i czy granice te zostały ustalone w sposób właściwy. Omówione zostały m.in. takie zagadnienia jak:
– pojęcie i zakres prawa do informacji,
– zasady udzielania informacji w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym,
– wpływ naruszenia zasady informowania na proces podejmowania decyzji administracyjnych i orzeczeń sądowych,
– prawo dostępu do akt postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego.
Książka Granice prawa do informacji w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym jest adresowana zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa, w szczególności do sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz pracowników organów administracji.
Dr hab. Hanna Knysiak-Molczyk – adiunkt w Katedrze Postępowania Administracyjnego WPiA UJ, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, autorka kilkudziesięciu opracowań naukowych (monografii, komentarzy, podręczników, artykułów, glos do orzeczeń NSA) z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, w tym monografii na temat uprawnień strony w postępowaniu administracyjnym i skargi kasacyjnej w postępowaniu sądowoadministracyjnym. Jest także współautorką podręczników z zakresu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego oraz komentarza do ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.