Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Funkcjonowanie zasobów patentowych w prawie konkurencji Unii Europejskiej 2013

Książka Funkcjonowanie zasobów patentowych w prawie konkurencji Unii Europejskiej 2013 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Sikorski Rafał


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Monografie Prawnicze
Rok wydania:  

2013


Ilość stron:  318
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-4621-2
Do pobrania:
Cena: 85zł
Opis
„Problematyka podjęta przez dr. R. Sikorskiego jest niewątpliwie i ciekawa i – jak dotąd – nie ciesząca się zainteresowaniem krajowych badaczy, a szkoda, bowiem jest nie tylko istotna praktycznie, lecz także stanowi doskonałe źródło szeregu dalszych kwestii, wymagających rozwiązania.

W skomplikowanym technologicznie współczesnym świecie dostęp do innowacyjnych rozwiązań stanowi często podstawę dalszych prac determinujących postęp techniczny. Niewątpliwie odpowiednia wiedza w omawianym zakresie pozwala na uniknięcie naruszenia cudzych praw  i uniknięcia długotrwałych postępowań sądowych.

Z jednej strony ograniczenie dostępu do odpowiednich rozwiązań chroni uprawnionych pozwalając im na prawidłowe czerpanie korzyści z uzyskanych praw wyłącznych (patentowych) i zwrot kosztów podjętych prac badawczych.

Z drugiej strony dla potencjalnych nabywców produktów nie jest obojętne, czy nabywane np. urządzenia są kompatybilne z innymi; producent takich urządzeń powinien mieć w określonych okolicznościach dostęp do rozwiązań technologicznych innych, aby tę kompatybilność zapewnić.”

Prof. dr hab. Ewa Nowińska

Inne pozycje tego autora
Książka Własność intelektualna w obrocie elektronicznym Tom 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Własność intelektualna w obrocie elektronicznym Tom 5
Niniejszy, już V tom z Serii poświęcony jest aktualnym zagadnieniom prawa własności intelektualnej w szeroko rozumianym obrocie elektronicznym, a w sz...
Cena: 75,00zł
... jest pusty