Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Etyka w administracji publicznej

Książka Etyka w administracji publicznej w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Pietrzykowski Tomasz


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  4
Seria:  Akademicka Prawo
Rok wydania:  

2015


Ilość stron:  256
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-264-9325-6
Cena: 39zł
Opis
Etyka w administracji publicznej to podręcznik wprowadzający i zapewniający przygotowanie do praktyki samodzielnego postrzegania i rozwiązywania zawodowych dylematów moralnych. Dostarcza informacji o kluczowych terminach etyki i kierunkach etycznych, pokazując, na czym polega uzasadnianie sądów etycznych i jakie jest źródło oraz charakter norm moralnych w poszczególnych rodzajach etyki. Wyposaża w ten sposób czytelnika w podstawowe kwalifikacje umożliwiające identyfikację problemów jako zagadnień moralnych. Omawia najważniejsze wartości związane z działaniem administracji publicznej, akcentując ich wieloaspektowość, wskazuje też na instrumenty ich realizacji i rodzaje możliwych zagrożeń.

Praca jest napisana jasnym i zrozumiałym językiem, stanowi cenną pomoc zarówno dla studentów, jak i pracowników organów administracji oraz innych osób związanych ze służbą publiczną, zainteresowanych etycznym wymiarem funkcjonowania administracji współczesnego państwa.
Inne pozycje tego autora
Książka Intuicja prawnicza. W stronę zewnętrznej integracji teorii prawa w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Intuicja prawnicza. W stronę zewnętrznej integracji teorii prawa
Intensywnie rozwijające się w ostatnich dekadach badania nad procesami poznawczymi i decyzyjnymi rzucają istotne światło również na praktykę rozum...
Cena: 69,00zł
... jest pusty