Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki (z suplementem elektronicznym)

Książka Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Gach Małgorzata, Mizińska Joanna


Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2017


Ilość stron:  244
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-357-7
Do pobrania:
Cena: 152zł
Opis

Sposoby dokapitalizowania spółek

Rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, w tym m.in. w ramach spółki akcyjnej, komandytowo-akcyjnej czy spółki z o.o., wymusza czasami poszukiwanie dodatkowego finansowania na różne cele. Często spółki sięgają po finansowanie bankowe, zewnętrzne. Takie finansowanie może być jednak drogie i wiązać się z koniecznością zaakceptowania ograniczeń w zarządzaniu czy działalności spółki oraz z ustanawianiem szeregu zabezpieczeń bankowych, w tym na majątku samej spółki.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas podwyższenie kapitału zakładowego oraz wyemitowanie nowych akcji, podwyższenie wartości nominalnej akcji już istniejących oraz emisja obligacji korporacyjnych. Takie procedury wymagają jednak specjalistycznej wiedzy prawnej.

Wydawnictwo ODDK poleca publikację Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki, w której Autorki – ekspertki prawa handlowego – szczegółowo i w przystępny sposób przedstawiają wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego, kiedy i jak można dokapitalizować spółkę w ten sposób.

W książce mi.in.:
    akcje jako papier wartościowy,
    sposoby podwyższenia kapitału zakładowego spółki,
    podwyższenie kapitału zakładowego a zmiana statutu spółki,
    procedura podjęcia uchwały o podwyższeniu przez walne zgromadzenie,
    wymogi uchwały o podwyższeniu (kwota podwyższenia, oznaczenie nowo wyemitowanych akcji, cena emisyjna akcji, terminy otwarcia i zamknięcia subskrypcji, postanowienia dotyczące wkładów niepieniężnych, dzień prawa poboru, zgłoszenie uchwały emisyjnej do KRS itd.),
    rodzaje subskrypcji akcji (subskrypcja prywatna, zamknięta, otwarta),
    podwyższenie w ramach kapitału docelowego,
    warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego,
    podwyższenie kapitału zakładowego ze środków spółki,
    dokapitalizowanie spółki akcyjnej a podatki,
    obligacje jako papier wartościowy,
    warunki emisji obligacji,
    tryby emisji obligacji (oferta prywatna, oferta publiczna),
    procedura emisyjna,
    propozycja nabycia obligacji,
    zapis na obligacje lub oświadczenie o przyjęciu propozycji nabycia obligacji,
    opłacanie, przydział i wydanie obligacji,
    ewidencja obligacji,
    zabezpieczenie wierzytelności wynikających z obligacji,
    kompetencje zgromadzenia obligatariuszy.

Autorki omawiają również planowaną nowelizację Kodeksu spółek handlowych, związaną z dematerializacją akcji i rejestrem akcjonariuszy.

Dodatkowo wzory najważniejszych dokumentów w edytowalnej formie w dołączonym do książki suplemencie elektronicznym (plik suplementu do pobrania przez Internet – instrukcja w książce)
Inne pozycje tego autora
Książka Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne (z suplementem elektronicznym)
Działalność gospodarczą można prowadzić w różnych formach prawnych. Znaczna część polskich przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie jednoosobowej d...
Cena: 149,00zł
... jest pusty