Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych Orzecznictwo Wzory pism Tablice (z suplementem elektronicznym)

Książka Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych Orzecznictwo Wzory pism Tablice (z suplementem elektronicznym) w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Kala Dariusz


Wydawnictwo:  

ODDK


Rok wydania:  

2018


Ilość stron:  180
Oprawa:  miękka klejona
Format:  B5
ISBN:  
978-83-7804-620-2
Do pobrania:
Cena: 132zł
Opis
Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych jest świadczeniem majątkowym przysługującym za udział w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym. Jego wysokość jest ustalana w drodze uchwały rady gminy. Jest on wypłacany z budżetu rady gminy według procedury określonej w zarządzeniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta). W nauce prawa i literaturze branżowej brak monograficznych opracowań poświęconych problematyce ekwiwalentu – wyjątkiem jest prezentowana publikacja. Od 2013 roku ukazały się ważne orzeczenia sądów administracyjnych, które rozstrzygnęły kilka istotnych zagadnień z zakresu ekwiwalentu, wydano wiele rozstrzygnięć nadzorczych wojewodów oraz zmieniły się nieco zasady finansowania OSP.
Proponowane tu monograficzne opracowanie poświęcone ekwiwalentowi oparte jest nie tylko o klasyczną wykładnię prawa, wynika też z zawodowej praktyki – z doświadczeń, które autor zebrał podczas szkoleń pracowników samorządowych i członków OSP, udzielając porad prawnych na łamach czasopism branżowych, prowadząc sprawy przed sądami i urzędami. Zamieszczone interpretacje mają charakter ekspercki, uwzględniają najnowszy stan prawny, aktualne orzecznictwo sądów. Wyczerpująco cytowane są najnowsze i starsze rozstrzygnięcia nadzorcze wojewodów i regionalnych izb obrachunkowych.
Celem autora jest nie tylko właściwe uzasadnienie stawianych przez niego tez prawnych, lecz także wskazanie czytelnikom maksymalnie praktycznych wskazań i uwag. Opracowanie powinno w zamyśle autora znaleźć zastosowanie na co dzień. Stąd na końcu książki tablice, wzory pism, a w treści książki krótkie podsumowania zamykające omówienia poszczególnych zagadnień.

Książka Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych Orzecznictwo Wzory pism Tablice zawiera suplement elektroniczny w postaci wzorów dokumentów przydatnych w prowadzeniu spraw związanych z wypłacaniem ekwiwalentu dla członków OSP (wzory są w edytowalnej formie, pliki można pobrać przez Internet zgodnie z zamieszczoną w książce instrukcją).
Inne pozycje tego autora
Książka Reforma prawa karnego materialnego i procesowego z 2015 roku Wybrane zagadnienia w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Reforma prawa karnego materialnego i procesowego z 2015 roku Wybrane zagadnienia
Stan prawny: 1 lipca 2015 r.W dniu 1 lipca 2015 r. wprowadzono fundamentalne zmiany w części ogólnej kodeksu karnego i rewolucyjne zmiany w kodeksie p...
Cena: 109,00zł
... jest pusty