Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Działalność gospodarcza z udziałem małżonków

Książka Działalność gospodarcza z udziałem małżonków w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Stępień-Sporek Anna


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Rok wydania:  

2009


Ilość stron:  592
ISBN:  
_
Cena: 99zł
Nakład wyczerpany
Opis
Działalność gospodarcza z udziałem małżonków omawia problematykę uczestnictwa małżonków w prowadzeniu działalności gospodarczej. W książce przedstawiono sposób uregulowania małżeńskich ustrojów majątkowych przewidzianych przez polskiego ustawodawcę w porównaniu z rozwiązaniami występującymi w systemach prawnych innych państw.

Omówiono cechy poszczególnych ustrojów majątkowych, rozwój stosunków majątkowych na przestrzeni wieków, formy prowadzenia działalności gospodarczej.

W monografii tej przedstawiono problemy związane z udziałem małżonków w prowadzeniu działalności gospodarczej, w szczególności odpowiedzialność za zobowiązania związane z tą działalnością oraz wpływ zmian w małżeńskim ustroju majątkowym na prowadzoną działalność.

Niniejsze opracowanie skierowane jest do osób, które są zainteresowane powyższą problematyką zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym.

Dr Anna Stępień-Sporek – adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawny, autorka wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego.
Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Małżeńskie prawo majątkowe Wydanie 5 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Małżeńskie prawo majątkowe Wydanie 5
Komentarz do małżeńskiego prawo majątkowego Książka Małżeńskie prawo majątkowe oprowadza po systemie prawa, której przewodnim celem było przedstawieni...
Cena: 175,00zł
Książka Prawo cywilne Zobowiązania i spadki Pytania i odpowiedzi Wydanie 4 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Prawo cywilne Zobowiązania i spadki Pytania i odpowiedzi Wydanie 4
Stan prawny: 1 grudnia 2015 r.Podręcznik stanowi opracowanie prawa zobowiązań oraz prawa spadkowego w pytaniach i odpowiedziach. Przyjęta przez autoró...
Cena: 50,00zł
... jest pusty