Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Dostępność skargi kasacyjnej w procesie cywilnym

Książka Dostępność skargi kasacyjnej w procesie cywilnym w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Cena: 85zł
Opis
Księgarnia prawnicza:

Dostępność skargi kasacyjnej w procesie cywilnym


Autor: Tadeusz Zembrzuski
Wydawca: LexisNexis
Rok: 2007
Rodzaj: Książka dla praktyków
Wydanie: I
Stron: 376
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7334-837-8
Cena: 85,00 złMonografia jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem dotyczącym istoty oraz charakteru skargi kasacyjnej po jej przekształceniu w nadzwyczajny środek zaskarżenia. Całościowo omówiona została problematyka ograniczeń wpływających na dostępność skargi kasacyjnej w procesie cywilnym. Autor przybliża i wyjaśnia zagadnienia związane z możliwością skutecznego wszczęcia i przeprowadzenia przed Sądem Najwyższym kontroli legalności prawomocnego orzeczenia sądu odwoławczego w celu uzyskania trafnego rozstrzygnięcia sporu oddanego pod osąd organów wymiaru sprawiedliwości. W pracy wykorzystano w szerokim zakresie niepublikowane orzecznictwo Sądu Najwyższego.

Książka adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa, którzy występują lub mogą występować w sądowym postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym.

Tadeusz Zembrzuski – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, asystent sędziego w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego, autor licznych publikacji z zakresu prawa postępowania cywilnego.
... jest pusty