Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Dokumentacja w transporcie Uprawnienia i listy przewozowe

Książka Dokumentacja w transporcie Uprawnienia i listy przewozowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Wydawnictwo:  

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka


Rok wydania:  

2023


ISBN:  
978-83-8344-025-5
Cena: 105zł
Opis
Dokumentacja w transporcie – uprawnienia i listy przewozowe to publikacja, która została przygotowana w sposób praktyczny. Książka zawiera komentarze i porady ekspertów dotyczące listów przewozowych, a także dokumentów „osobistych” kierowców.

Jak się okazuje bardzo często w listach przewozowych nadawca określony jest błędnie. A dlaczego? Dlatego, że wpisany zostaje podmiot, który załadował towar. Tymczasem, zgodnie z przepisami, to nie on jest nadawcą. Jeszcze więcej problemów budzi to, jak określić miejsce nadania. Jak więc wypełniać te dwa pola listu przewozowego? Kto jest nadawcą listu przewozowego i jakie jest miejsce nadania? Odpowiedzi na te pytania znajdują m.in. w tej publikacji.

Podpowiemy także, jak wypełnić CMR, gdy klient sam odbiera towar, jak oznaczyć miejsce dostarczenia w CMR w przypadku dwóch przewoźników, jak poprawnie wypełnić CMR i na kim spoczywa odpowiedzialność. Jakie warunki należy spełniać, żeby przewozić ADR-y?

Nasi eksperci wskażą także, jakie szkolenia są obowiązkowe dla zarządzających, którzy utracili uprawnienia. Problem jest o tyle ważny, gdyż zarządzający transportem, którzy utracili prawo do kierowania operacjami transportowymi, mogą wrócić do zawodu, jeśli spełnią wymagane warunki. Jednym z nich jest zaliczenie szkolenia. Właśnie ukazało się rozporządzenie, które określa, jak ma ono wyglądać. Sprawdź, ile będzie trwać i kosztować?

W publikacji znajduje się komentarz o 3 bardzo ważnych zmianach w badaniach kierowców. Eksperci przypomną, że zgodnie z nowymi przepisami od 21 lutego 2023 r.  pracodawca może badać trzeźwość kierowcy. Jakich zasad należy się trzymać? Jak wdrożyć badanie trzeźwości w zakładzie pracy w 10 krokach? Gdzie trzymać dokumentację? Wzór zapisu o badaniu trzeźwości w dokumentach firmowych znajduje się w książce.
... jest pusty