Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Budżetowanie operacyjne, finansowe i kapitałowe w przedsiębiorstwie

Książka Budżetowanie operacyjne, finansowe i kapitałowe w przedsiębiorstwie w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Szczęsny Wiesław


Wydawnictwo:  

C.H. Beck


Seria:  Finanse i bankowość
Rok wydania:  

2010


Ilość stron:  204
Oprawa:  miękka
ISBN:  
978-83-255-2039-7
Do pobrania:
Cena: 49zł
Nakład wyczerpany
Opis
Budżetowanie jest metodą zarządzania przedsiębiorstwem. Przyczynia się do skutecznego osiągania jego celów, poprawy efektywności wykorzystania zasobów oraz wyników działalności w danych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów, w których autorzy podejmują problematykę budżetowania krótko- i średniookresowego, a także budżetowania kapitałowego. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania kontrolne.

„Należy z uznaniem powitać przygotowanie przez Autorów pracy zwartej, poświęconej budżetowaniu w przedsiębiorstwie w wymiarze operacyjnym i finansowym oraz w zakresie kapitału. Praca ta ujmuje kompleksowo problematykę budżetowania w skali przedsiębiorstwa, zarówno od strony koncepcji teoretycznych, jak i rozważań metodycznych. Ważne jest także praktyczne odniesienie prezentowanych koncepcji i metod. Z punktu widzenia dydaktycznego istotne jest zamieszczenie przykładów liczbowych, które ilustrują sposób sporządzania różnych budżetów i poszczególnych pozycji”.

Prof. Zw. Dr hab. Edward Nowak Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Książka została napisana z myślą o studentach kierunków ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych i szkoleń. Z pewnością zainteresuje również praktyków menedżerów i contro llerów.

Autorzy, profesorowie Wiesław Szczęsny i Jan Śliwa są pracownikami naukowo-dydaktycznymi Katedry Rachunkowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Nakład wyczerpany
Inne pozycje tego autora
Książka Finanse firmy. Jak zarządzać kapitałem. Wydanie 3 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Finanse firmy. Jak zarządzać kapitałem. Wydanie 3
Jest to trzecie wydanie książki, które w stosunku do poprzednich zostało w dużym stopniu zmienione, zarówno pod względem samego układu, jak i treści...
Cena: 45,00zł
... jest pusty