Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Badania naukowe z udziałem ludzi w biomedycynie. Standardy międzynarodowe

Książka Badania naukowe z udziałem ludzi w biomedycynie. Standardy międzynarodowe w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Różyńska Joanna, Waligóra Marcin


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  1
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  284
Oprawa:  miękka
Format:  B5
ISBN:  
9788326416224
Cena: 59zł
Opis
Publikacja w sposób interdyscyplinarny i kompleksowy omawia etyczne i prawne warunki dopuszczalności prowadzenia badan naukowych na człowieku w biomedycynie, w tym na ludzkim materiale biologicznym oraz ludzkich zarodkach.

Książka umożliwia Czytelnikom zapoznanie się z fundamentalnymi problemami etycznymi, jakie rodzi dynamiczny rozwój nauk biomedycznych. Dostarcza praktycznych wskazówek, jak poruszać się w gąszczu międzynarodowych unormowań dotyczących badan biomedycznych z udziałem ludzi i jak stosować te regulacje w praktyce badawczej.

Opracowanie zawiera polskojęzyczne wersje najważniejszych dokumentów międzynarodowych określających zasady prowadzenia badań biomedycznych (część tych dokumentów nigdy wcześniej nie była tłumaczona na język polski).

Adresaci:
Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych zaangażowanych w działalność badawcza w zakresie nauk biomedycznych, a także do członków komisji bioetycznych, studentów nauk o zdrowiu i nauk biologicznych oraz do pracowników i organizatorów systemu ochrony zdrowia.

... jest pusty