Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczanie Zestaw materiałów szkoleniowych. Wydanie 2

Książka Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczanie Zestaw materiałów szkoleniowych. Wydanie 2 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Silberman Mel


Wydawnictwo:  

Wolters Kluwer S.A.


Wydanie:  2
Seria:  ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI (HR)
Rok wydania:  

2014


Ilość stron:  402
Oprawa:  skoroszyt
Format:  A4
ISBN:  
978-83-264-4576-7
Cena: 205zł
Nakład wyczerpany
Opis
Tytuł oryginału: UNFORGETTABLE EXPERIENTIAL ACTIVITIES An Active Training Resource

Publikacja  Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczanie Zestaw materiałów szkoleniowych. Wydanie 2 stanowi wyjątkowy zbiór siedemdziesięciu pięciu oryginalnych aktywnych ćwiczeń szkoleniowych, promujących uczenie się przez doświadczanie. Ich autorem jest znany i ceniony twórca metod aktywizujących w szkoleniach - Mel Silberman. Obszerny zestaw opisów gier oraz formularzy i arkuszy dla prowadzącego i uczestników szkoleń jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.aktywne-cwiczenia-szkoleniowe.abc.com.pl po wpisaniu zamieszczonego w segregatorze kodu aktywacyjnego.

Aktywne ćwiczenia szkoleniowe zostały opracowane w taki sposób, aby były zaskakujące, dynamiczne, pełne dramaturgii i zapewniały niezapomniane wrażenia. Dzięki temu szkolenie pozostaje dłużej w pamięci jego uczestników, gwarantuje osiągnięcie celów szkoleniowych i pozwala uzyskać trwałe efekty. Ćwiczenia powstały na podstawie trzydziestopięcioletniego doświadczenia autora w zawodzie trenera i projektanta szkoleń. W trakcie aktywnych ćwiczeń szkoleniowych stosuje się gry, symulacje, scenki i wizualizacje, które angażują zarówno myślenie, jak i emocje uczestników. Zamieszczone w tym zbiorze ćwiczenia stanowią cenną podpowiedź i źródło inspiracji dla trenerów, by mogli samodzielnie projektować i udoskonalać proces aktywnych szkoleń oparty na metodzie uczenia przez doświadczanie.

Ćwiczenia można wykorzystać przy omawianiu takich zagadnień, jak:
-zapoznawanie się i komunikacja,
-zachowanie asertywne,
-wywieranie wpływu na inne osoby,
-konflikt i negocjacje,
-kreatywność a rozwiązywanie problemów,
-usprawnianie pracy zespołowej,
-wymiana informacji zwrotnych,
-przywództwo,
-szkolenie i coaching pracowników,
-zrozumienie innych osób,
-sprzedaż i obsługa klienta,
-budowanie zespołu,
-szkolenie szkoleniowca.

Adresaci:
Publikacja  Aktywne ćwiczenia szkoleniowe. Uczenie przez doświadczanie Zestaw materiałów szkoleniowych. Wydanie 2 jest przeznaczona dla trenerów pragnących rozwijać i ulepszać swoje programy szkoleniowe. Zawarte w niej wskazówki, instrukcje i propozycje ćwiczeń umożliwiają prowadzącym zorganizowanie ciekawych i efektywnych zajęć, a ich uczestnikom zdobycie wiedzy i doświadczenia w wymienionych dziedzinach.

MEL SILBERMAN - prof., specjalizuje się w problematyce kształcenia osób dorosłych i rozwoju organizacji. Zajmuje stanowisko prezesa firmy konsultingowej Active Training. Organizuje seminaria na tematy związane z technikami aktywizującymi wykorzystywanymi w szkoleniach dla przedsiębiorstw i organizacji rządowych na całym świecie, np. firmy Johnson & Johnson, armii USA, Banku Światowego. Jest autorem lub współautorem wielu książek, m.in. Active Learning, 101 Ways to Make Training Active oraz trzech tomów zestawu materiałów szkolenowych 20 Active Training Programs.
Nakład wyczerpany
... jest pusty