Opinie o nas
Opinie o nas na opineo.pl
Opinie o nas na allegro.pl
Kategorie
Zobacz również

Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne

Książka Adwokat z urzędu. Podstawowe zagadnienia prawne w ksiegarnia-wrzeszcz.pl

Autorzy:  

Rynkun-Werner Robert


Wydawnictwo:  

LexisNexis


Wydanie:  1
Seria:  Monografie
Rok wydania:  

2012


Ilość stron:  242
Oprawa:  miękka
Format:  A5
ISBN:  
978-83-7620-965-4
Do pobrania:
Cena: 69zł
Opis
W nowoczesnej demokracji, mimo że obywatel ma zdecydowanie większe niż dawniej możli-wości dostępu do wymiaru sprawiedliwości, nadal istnieje znaczna grupa osób, które ze względu na swój status majątkowy czy ułomności mają ograniczony zakres realizacji swoich uprawnień przed sądem. Stąd też istnieje – znana od dawna zarówno w prawie międzynaro-dowym, jak polskim – instytucja pomocy prawnej udzielanej przez państwo z urzędu.

Niniejsza publikacja podejmuje próbę stworzenia kompendium podstawowej wiedzy o instytucji adwokata jako pełnomocnika i obrońcy działającego z urzędu w polskim systemie prawnym. Autor kolejno omawia główne zasady demokratycznego państwa prawnego, międzynarodowe regulacje prawne, których Polska jest stroną, zasady wykonywania zawodu adwokata oraz najważniejsze procedury sądowe, w których występuje adwokat z urzędu. Na końcu opracowania zamieszczono wzory formularzy i wniosków inicjujących przyznanie pomocy prawnej z urzędu. Intencją opracowania jest wskazanie kluczowych regulacji prawnych związanych z ustanowieniem czy wyznaczeniem adwokata z urzędu oraz wskazanie jego podstawowych praw i obowiązków. Autor stara się przy tym nie dokonywać subiektywnych ocen obowiązujących uregulowań, lecz wskazuje przede wszystkim aktualny stan prawny w tym zakresie, z uwzględnieniem orzecznictwa.

Stan prawny na 1 listopada 2011 roku.

Publikacja jest adresowana głównie do osób potrzebujących pomocy prawnej z urzędu, a także do adwokatów i aplikantów adwokackich. Opracowanie uwzględnia stan prawny na dzień 1 listopada 2011 r.

Robert Rynkun-Werner to znany warszawski adwokat, m.in. były wykładowca w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie, autor wielu publikacji prasowych, w szczególności dotyczących prawa karnego i medialnego.
Inne pozycje tego autora
Książka Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej Komentarz 2016 w ksiegarnia-wrzeszcz.pl
Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej Komentarz 2016
Praktyczny komentarz do ustawy z 5.8.2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255), stanowi kompleksowe omów...
Cena: 109,00zł
... jest pusty